Zero Caliber 2 - cover

Zero Caliber 2 má být jako Call of Duty ve virtuální realitě

8. 12. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

V rámci prezentace magazínu Upload VR oznámilo nezávislé studio XREAL Games pokračování své vojenské VR střílečky Zero Caliber. Oznámení bylo doplněno i prvním teaserem a blíže neupřesněným datem vydání vsazeným do příštího roku.

Vývojáři říkají, že během vývoje původního Zero Caliber nasbírali dostatek zkušeností i zpětné odezvy od hráčů, aby mohli druhý díl udělat ve všech ohledech lepší. Upgradu se nepochybně dočká grafika a pravděpodobně tvůrci usilují také o propracovanější a bombastičtější kampaň. Není divu, že množství fanoušků si od Zero Caliber 2 slibuje jakousi obdobu série Call of Duty pro virtuální realitu.

Původní Zero Caliber vyšel v režimu early access již roku 2018 a postupem času si vybudoval pozici jedné z nejoceňovanějších first-person stříleček pro VR. Tvůrci z XREAL Games ji v podstatě až do dnešního dne výrazně upravovali a rozšiřovali o nový obsah. Ačkoli je hratelnost Zero Caliber v zásadě arkádová, nabízí propracované mechaniky manipulace se zbraněmi a dobře zpracovanou střelbu. Na rozdíl od konkurence v podobě koridorového Crossfire: Sierra Squad také umožňuje podstatně větší volnost pohybu.

Zero Caliber 2 byl prozatím oznámený pro Steam (kde si jej lze už nyní přidat do wishlistu) a headsety společnosti Meta. Je možné, že se později objeví i verze pro headsety řady Pico.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.