Vítězem PGL Majoru se stává tým FaZe

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Valve
Od 9. do 22. května probíhal jeden z největších turnajů ve hře Counter Strike: Global Offensive, a to PGL Major Antwerp. Prize pool celkového turnaje činil neuvěřitelných milión dolarů a vítězný tým si odvezl půlku této částky.
Favoritů v turnaji bylo hned několik, nicméně jen jeden tým dokázal světu, že je momentální jedničkou na profesionální scéně CS:GO. Major poprvé v historii vyhrál mezinárodní tým, a to FaZe Clan, v čele s výborným kapitánem, jehož jméno je Finn „karrigan“ Andersen. Ten se již několikrát v minulosti pokoušel vyhrát Major, nicméně štěstí nebylo na jeho straně. Včera, tedy 22. května, konečně uspěl po boku svých zkušených spoluhráčů a konečně zvedl nad hlavu vysněnou trofej.
Ve finále se tým FaZe potkal se silným protivníkem, a to s Natus Vincere, kteří vyhráli poslední Major v roce 2021. Ti tedy chtěli obhájit svůj titul, nicméně se jim to nepodařilo. První mapou bylo Inferno, které si vybral tým FaZe, a šlo se zde až do prodloužení. Byl to velice vyrovnaný souboj, který nakonec skončil šťastně pro mezinárodní tým. Dále se hrálo na mapě Nuke, kterou si zvolil tým NaVi, nicméně ani zde se jim nepodařilo uspět a FaZe tak suverénně vyhrál Major na mapy 2:0.

Složení týmu FaZe:

  • Finn „karrigan“ Andersen
  • Håvard „rain“ Nygaard
  • Russel „Twistzz“ Van Dulken
  • Robin „ropz“ Kool
  • Helvijs „broky“ Saukants
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn