World of Warcraft intro

World of Warcraft a tvrdá cenzura

20. 4. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Celosvětově oblíbená hra World of Warcraft na sebe opět upozornila. V nedávné době se vývojáři rozhodli v rámci genderové ideologie implementovat transgenderový charakter, nyní do hry dorazila i cenzura.

 Cenzura by se údajně měla týkat pouze útočných nadávek.  Používání „vyhrazených slov“ nyní zabrání úplnému odeslání vašich zpráv. World Of Warcraft nyní tedy bude blokovat zprávy obsahující „vyhrazená slova“, která dorazí jako součást malé moderační aktualizace – jejich seznam objevila stránka Wowhead.

Cenzura „vyhrazených slov“ nebo politická ideologie?

Celá tato zpráva o cenzuře „vyhrazených slov“ působí lehce zmatečně, a to zejména kvůli tomu, že hra již po celá léta své existence cenzurovala určitá slova. Tato cenzura probíhala formou přehození písmen či nahrazení specifickými symboly jako součást filtru pro dospělé hráče.

World of Warcraft však nyní zajde ještě dál a bude blokovat celkové odeslání zprávy, která bude obsahovat „vyhrazená slova“. Podle dostupných informacích se do „vyhrazených slov“ řadí variace rasových útoků na jednu skupinu hráčů. Tato skupina bývá v posledních měsících velmi často zmiňována v médiích. Nicméně se očekává i následné rozšíření na další skupiny rasových nadávek a hanlivých výrazů.

Zdroj: igdb.com

Zatím pouze wow.battle.net

Podle informací, s kterými přišel Wowhead, se tento filtr prozatím vztahuje pouze na odeslané zprávy v rámci wow.battle.net, který v současné době umožňuje chatovat mezi lidmi hrající World of Warcraft z účtu třetí strany a battle.net. Podle některých diskutujících na Wowhead může být situace spojena s podporou převodu textu na řeč, která bude nadcházet ve verzi 9.1 a je momentálně v testování. Tato funkce umožňuje hráčům zvolit si hlasové kanály chatu. Z tohoto hlediska je pochopitelné, proč chce Blizzard předcházet možným problémům a nevraživosti mezi hráči.

Nicméně jak se již v minulosti vícekrát ukázalo, komunita umí být velmi vynalézavá a při obcházení pravidel se spíše ještě více sjednotí proti samotným vývojářům a začne vyvíjet různé potlačovatele těchto filtrů. Jak dodává jeden z diskutujících, „Není nad to si někdy pořádně ulevit nadávkami a následně se spolu s ostatními spoluhráči celé situaci vysmát.“ Nezbývá tedy než čekat a sledovat, kdo se bude smát naposled.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.