XDefiant

XDefiant nová free-to-play hra od Ubisoftu

21. 7. 2021
Zdroj náhledu: Ubisoft

XDefiant je free-to-play odpověď Ubisoftu na multiplayerovou hru Call of Duty a test začne již v srpnu

Ubisoft rozšiřuje svou nabídku FPS o novou free-to-play hru 6v6 od Toma Clancyho, která se hodně podobá Call of Duty. Jmenuje se XDefiant a vystupují v ní tři frakce, které známe z jiných Clancyho her: Vlci (Ghost Recon), Čističi (The Division) a Vyvrženci (rovněž The Division). Podívejte se na úvodní trailer, abyste si lépe prohlédli frakce, schopnosti postav a tempo jejího děje.

Trailer má zatím úspěšnost pouhých 70%

XDefiant vyvíjí především Ubisoft San Francisco, studio, které dříve vytvořilo South Park: The Fractured But Whole a v současné době vytváří Rocksmith+. Výkonným producentem hry je absolvent Call of Duty, Mark Rubin, a kreativním ředitelem Jason Schroeder, který pracoval na původním Rocksmith a South Parku. V odhalujícím traileru dvojice popisuje XDefiant jako „rychlé přestřelky a punkrockové mosh pity“. Nutno zmínit, že trailer není příliš úspěšný a má pouze 7,6 tisíc kladných reakcí oproti 3,8 tisícům záporných.

Pokud vám premisa XDefiant zní povědomě, je to proto, že se jedná o stejnou crossoverovou hru od Ubisoftu, tehdy s kódovým označením „BattleCat“, která unikla na začátku června.

Zní to tak, jako by XDefiant bylo skutečně Call of Duty pro více hráčů v podání Ubisoftu. Je 6v6, zřejmě se zaměří na herní režimy s daným cílem (Ubisoft v tiskové zprávě zmínil dva, s názvy Domination a Escort) a má poměrně rychlý time-to-kill. 

Zdroj: Ubisoft

Test možný již 5. srpna

Další FPS podobná CoD není sama o sobě nijak vzrušující, ale XDefiant doufá, že svými schopnostmi postavy dokáže otřást situací. Každá frakce bude mít své vlastní schopnosti a pomůcky, které plní různé role v týmu. Například Echelon jsou podpůrní hráči, kteří mohou pomáhat odhalovat nepřátele nebo obcházet z boku. V traileru jsou vyobrazeni Vyvrženci jako léčitelé, Vlci jako tanci, kteří mohou nasazovat štítové bariéry, a Čističi jako útočníci s pořádnými plamenomety. Každý hráč má k dispozici standardní primární a sekundární zbraň (samozřejmě upravitelnou pomocí nástavců), granáty, plus gadget a ultimátní schopnost unikátní pro frakci, za kterou hrajete. Jednou z ultimát (Ubisoft jim říká „Ultras“) se zdá být plamenomet Čističe. 

Není to tedy tak docela střílečka s hrdiny, ale Ubisoft plánuje rozšířit soupisku o další frakce (včetně dalších crossoverů s Tomem Clancym i „mimo“). 

Ubisoft zatím není ochoten říci, kdy XDefiant vyjde v širokém měřítku, ale první hratelný test odstartuje již za několik týdnů. Zaregistrujte se na oficiálních stránkách XDefiant a získejte šanci zahrát si testovací hru exkluzivně pro PC od 5. srpna. Po vydání se XDefiant objeví na PC i konzolích a podpora crossplaye se očekává hned první den. 

Hru můžete sledovat zde. 

Zdroj: pcgamer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.