Cuphead DLC - úvodní

Youtuber zdolal Cuphead během horského výšlapu

5. 7. 2022
Zdroj náhledu: MDHR Entertainment

Cuphead je bezpochyby jednou z nejtěžších her posledních let a jeden americký YouTuber se rozhodl, že se tento titul pokusí zdolat během horského na místní horu.

Některé videohry mohou být již v základu dostatečně náročné, aby dokázaly svým hráčům dostatečně pocuchat nervy. Pak je tu však komunita speedrunnerů, jejichž cílem je tyto náročné hry pokořit v nadlidsky rychlém čase. Často se tak také děje za absence speciálních kouzel, vybavení nebo zbraní.

Nedávná sbírka Summer Games Done Quick, která vynesla více než 3 miliony dolarů, ukázala, že ve fanouškovské základně je evidentně místo pro lidi, kteří jsou nejen velmi zdatní v rychlém hraní her, ale dokážou to dělat pro dobrou věc.

Zdroj: MDHR Entertainment

Speedrunning se tradičně provádí u počítače, případně z pohodlí křesla u herní konzole. Jeden speedrunner se však rozhodl si hru Cuphead přece jen ještě trochu ztížit.

YouTuber EazySpeezy, který sám sebe popisuje jako zástupce „příležitostné stránky speedrunningu“, si nedávno dal za úkol vyzkoušet notoricky známou obtížnou hru studia MDHR Entertainment Inc. a pokusit se přitom vylézt na místní horu. Pomocí notebooku uloženého v otevřeném batohu, který nesl dobrovolník, dokázal dohrát hru Cuphead a zároveň vystoupat přibližně 2790 metrů na vrchol nejvyšší hory ve Vermontu, Mount Mansfield. Samozřejmě, jak mnozí očekávali, nešlo o snadný výkon, zejména u tak náročné hry, která sama o sobě vytvořila mnoho vrásek na čele nejednomu hráči.

Výsledný čas této výzvy byl 08:02:02, což je více než osm hodin hraní. Je v tom však započítán pravidelný odpočinek, výstup dolů, cesta autem zpět, a dokonce i závěrečné okamžiky hraní, které se odehrály v hotelovém pokoji poté, co se EazySpeezymu vybila baterie notebooku a nemohl ji hodinu dobít.

Titul Cuphead dostal nedávno velmi očekávané DLC The Delicious Last Course, které stejně jako hlavní hra ihned sklidilo kladné přijetí od fanoušků. Tento dodatečný obsah, který přináší nové postavy, prostředí a bossy, má hráčům zabrat přibližn

 

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.