Assassin's Creed – Altair

Akce Ubisoftu odhalí další hru Assassin's Creed

15. 6. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Další hra ze série Assassin's Creed bude odhalena na speciální akci společnosti Ubisoft, kterou oznámila během živého vysílání na oslavu 15. výročí série. Během včerejšího streamu se diváci dozvěděli několik novinek, včetně víkendu, během kterého bude Assassin's Creed Origins k dispozici zdarma.

Poslední velkou hrou ze série byla Valhalla, ta vyšla v roce 2020, a přestože od svého vydání obdržela nespočet obsahových novinek, fanoušci netrpělivě vyhlížejí informace o budoucích hrách. V loňském roce se objevila zpráva, že Ubisoft vyvíjí pro tuto sérii live-service titul, což společnost později potvrdila v tiskové zprávě. Podle vývojářského studia bude budoucnost série definována neustále se měnícím a rozšiřujícím prostředím a podle uniklých informací by mohla obsahovat několik historických okolí. Zatímco bylo potvrzeno, že se prozatím jedná o pracovní titul, připravovaná verze je v současné době známá pod názvem Infinity.

Během livestreamu Ubisoft oznámil, že další díl série bude představen na speciální akci naplánované na září. Ubisoft se však o novém dílu výslovně nezmínil, místo toho událost popsal jako odhalení budoucnosti Assassin's Creed, což by mohlo naznačovat, že půjde o oficiální představení online služby. Datum akce zatím nebylo oznámeno, ale fanoušci si mohou počkat do září, kdy se dozvědí další podrobnosti.

Co můžeme na akci očekávat?

Už nějakou dobu víme, že Ubi pracuje na menším spin-offu s názvem Rift. Původně měl být tento titul součástí DLC pro Valhallu, ale Rift se ukázal být natolik důležitý, že se jej Ubisoft rozhodl vydat samostatněDěj titulu se údajně odehrává v hlavním městě Iráku, Bagdádu, a ve hře se mohou objevit i další velká města Blízkého východu. Očekává se, že hlavní postavou hry Assassin's Creed Rift bude Basim Ibn Ishaq, důležitá ústřední postava příběhu hry Assassin's Creed Valhalla.

Zdroj: igdb

Basim se narodil a vyrostl v Bagdádu a rychle se stal jedním z nejuznávanějších členů Skrytých, starobylé organizace, která se později stala nechvalně proslulým Bratrstvem asasínů. Basim byl povýšen na mistra asasína a ve Valhalle je vysoce respektovaným a smrtícím operátorem se schopnostmi, jež ho přesahují. Je tedy dost možné, že se na této akci dozvíme další informace nebo nám bude ukázán nějaký gameplay.

Dalším přírůstkem do Assassin's Creed, o kterém se hodně spekuluje, je Nexus. Assassin's Creed Nexus, o němž se v poslední době objevilo několik úniků, by měl být rozsáhlým titulem pro virtuální realitu zasazeným do univerza série. Nexus bude založený na pohledu z první osoby a umožní hráčům převzít roli nejslavnějších a nejsmrtonosnějších zabijáků série, jako je legendární Ezio Auditore či Altair. Podle uniklých informací si titul do značné míry zachová základní aspekty série, přičemž podstatnými prvky hratelnosti Nexus budou boj, stealth a parkour.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.