Alice Madness Returns – logísek

Alice: Madness Returns byla opět v tichosti odstraněna

20. 6. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Alice: Madness Returns opět zmizela ze služby Steam, už si ji pravděpodobně nikdy nezahraju.

Pro některé uživatele bylo zmizení Alice obzvlášť nepříjemné, protože hra z roku 2011 se na Steam vrátila až po téměř pěti letech, kdy byla stažena z prodeje kvůli problému s DRM. Nyní, jen o několik měsíců později, je zase pryč. Důvod jejího náhlého a nečekaného zmizení není zcela jasný. Steam toho mnoho neprozradil; na jeho stránce se pouze píše: „Na žádost vydavatele již hra Alice: Madness Returns není ve službě Steam dostupná.“

Zdroj: Spicy Horse Games

Sám tvůrce, American McGee, však spekuluje, že by to mohlo mít něco společného s jeho bývalým studiem Spicy Horse, ohledně problematické hry Akaneiro: Demon Hunters. Spicy Horse mělo v úmyslu stáhnout Akaneiro z prodeje, dokud nebude problém odstraněn, což se však netýkalo jiných titulů – včetně Alice: Madness Returns.

„Pokud vím, při pokusu o odstranění Akaneiro ze @Steam byly odstraněny i všechny ostatní hry Spicy Horse,“ napsal McGee o víkendu na Twitteru. „Žádáme vás o podporu při hledání řešení. Může někdo z @valvesoftware pomoci s rychlejším řešením?“ dodal.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.