Starfield - cestováni vemírem

AMD by případnou integraci funkce DLSS do hry Starfield plně podporovalo

29. 8. 2023
Zdroj náhledu: Bethesda Game Studios

AMD nemá nic proti případné implementaci funkce DLSS do nadcházející vesmírného RPG Starfield. Takové rozhodnutí by podle herního šéfa společnosti AMD Franka Azora naopak plně podporovalo.

https://www.youtube.com/watch?v=kfYEiTdsyas„Pokud chtějí do hry přidat funkci DLSS, mají naši plnou podporu,“ vzkazuje Frank Azor. Podle jeho slov Bethesdě nic nebrání v tom, do Starfieldu tuto funkci implementovat, avšak připouští, že na oplátku za možnost přibalit tento titul ke grafickým kartám očekává upřednostnění funkcí, jimiž disponují primárně karty od AMD. Pokud se nicméně Bethesda rozhodne v budoucnu přidat i různé vychytávky konkurenčních společností, bude se k tomu AMD přiklánět s kladným stanoviskem.

Jedním z důvodů, proč byla u hry Starfield primárně upřednostněna funkce FSR, je souvislost s konzolemi Xbox Series, které jsou stavěny právě na hardwaru od AMD. Dále zdůrazňuje, že zatímco FSR funguje na všech grafických kartách, DLSS je exkluzivitou pouze pro karty od konkurenční Nvidie. Jestli se však někdy implementace ve hře dočkáme, je otázkou.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.