Arcade Tycoon – logo

Arcade Tycoon: Simulation – oberte lidi o milióny

3. 4. 2021
 

Snili jste jako malí o tom, že byste jednou vlastnili arkádovou hernu? Pokud ano, tak se vám díky této hře může váš dětský sen splnit. Arcade Tycoon: Simulation nám přineslo studio Squidpunch Studios, titul je zatím v předběžném přístupu, ale i tak si užijete spousty zábavy. Samotní vývojáři se nechali inspirovat hrami jako Two Point Hospital, Planet Coaster a Game Dev Tycoon.

Automaty můžete upravovat pro větší výdělek

Vaším hlavním úkolem je udržovat vaše hosty šťastné, ale není to tak jednoduché, jak se může zdát. Máte na výběr ze stovky položek ohledně dekorací a samotných automatů. Čím více jsou vaši návštěvníci šťastní, tím více utrácejí. Arcade Tycoon: Simulation vám umožňuje si navrhnout vaši vysněnou hernu, jen počítejte s tím, že ze začátku bude maličká, než se rozroste do pořádného arkádového impéria.  

Herní automaty můžete ještě nakonfigurovat, abyste na svých zákaznících vydělali co nejvíce. Můžete zvýšit potřebné tokeny, které musejí zakoupit ve vašem Token botu, aby na vašich automatech mohli vůbec hrát. To samé platí ohledně automatů na jídlo a pití, tady můžete upravovat kvalitu a cenu. Počítejte s tím, že pokud ceny a kvalitu přestřelíte, tak vám to zákazníci dají jasně najevo. Veškeré automaty pak můžete ještě opravovat a tím vylepšovat jejich kvalitu.

Několik možností úprav

Aby vaše herna fungovala, budete se muset starat i o správu energie. Čím více strojů budete mít, tím větší výdej vás očekává. Proto budete muset svůj generátor elektřiny několikrát vylepšovat, popřípadě budete muset prodávat své automaty.

Arcade Tycoon – začínáme

V Arcade Tycoon: Simulation máte několik vylepšování, jako třeba nákup licence pro pití a jídlo, rychlost opravy, úspora energie, rychlejší přenos transakce, marketingový tým aj. Je tu opravdu hodně možností, jak upravovat a zlepšovat svou hernu.

Arcade Tycoon nabídne velikou škálu zábavy

Potěšíte své hosty velkou nabídkou zábavy včetně konzolí, retra, moderních zařízení, střelnic, ledního hokeje, virtuální reality a mnoha dalších skvělých věcí. Také musíte dbát na vzhled vaší herny, proto si tu můžete kupovat různé dekorace jako sochy rytíře, lva, kostlivce, květiny, lavičky nebo třeba vánoční stromek. Také si různě upravujete zdi a podlahy – opravdu je tu spousta možností, jak se zabavit na několik hodin a vytvořit si tak své vysněné arkádové středisko. 

Aby ale vaše impérium mohlo fungovat bez problémů, budete si muset na to najmout i pomocnou sílu v podobě opraváře, ochranky či uklízeče. Později by měl být do hry přidán ještě bavič. Budete se muset starat i o blaho vašich zaměstnanců, aby byli šťastní a pracovali tak více efektivně. Budete jim moci přidávat perky podle toho, jak se vám to právě hodí, dávat jim finanční bonusy aj., popřípadě jim budete nakupovat vybavení do jejich společné kanceláře. Vybírat si budete z řad zaměstnanců, jejichž mzda závisí na jejich úrovni dovedností.

Zákazníci si můžou nadělat do trenek

Čím více zaměstnanců budete mít, tím lépe pro vás, protože vašim zákazníkům se může udělat nevolno, budou vás okrádat, odhazovat všude možně odpadky, nadělají si do spoďárů nebo budou kompletně vybíraví a budete pro ně muset zajišťovat konkrétní občerstvení.

Máte tu celkem dvanáct různých míst, kde vaše impérium budete moci budovat. Nejdříve začnete ve své garáži, ale postupem času se dostanete i na bostonské ulice, do muzea, na záchod vlakové stanice, do pixelového mola a na mnoho dalších bláznivých míst.

Arcade Tycoon: Simulation je roztomilá 2D pixel artová hříčka s pěkným arkádovým hudebním podkladem. Jen je škoda, že se melodie často opakuje, takže vám dřív nebo později začne lézt na nervy. Přesto se jedná o dobrou hru, která vás zabaví na několik hodin, a pokud jste fanoušek Tycoon her, je skoro až vaší povinností tuto hru vlastnit ve své knihovně. Zakoupit si ji v předběžném přístupu můžete na Steamu za 10,99 €.

Klady
 • grafika
 • obtížnost
 • herní doba
 • rozmanitost
 • hudební podklad
 • česká lokalizace
Zápory
 • repetitivnost hudby
Platforma PC
 • Datum vydání 14.10.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.