Armored Core 6 - náhled

Armored Core VI bude obsahovat dvě DRM ochrany, obávané Denuvo to však nebude

6. 8. 2023
Zdroj náhledu: FromSoftware

Nadcházející akční hra s roboty Armored Core VI: Fires of Rubicon od studia FromSoftware bude používat dva typy DRM ochran. Obávaného Denuva se však bát nemusíme.

https://www.youtube.com/watch?v=Qpno3BctRY4Podle informací u produktové stránky Armored Core VI: Fires of Rubicon na Steamu se bude jednat o dvojici DRM s označením Arxan a Easy Anti-Cheat. Arxan funguje podobným způsobem jako tolik neoblíbené a kritizované Denuvo. Uvidíme tedy, zdali implementace této ochrany nějak nový Armored Core VI ovlivní, třeba co se prodejů týče. Denuvo a jemu podobní totiž často bývají spojováni s různými výkonnostními dopady. Například u hry Resident Evil Village z roku 2021 bylo Denuvo úzce spojováno s poklesem snímkovací frekvence. Denuvo nicméně bylo z této hry později odstraněno.

Druhý zmiňovaný Easy Anti-Cheat se hojně využívá v různých multiplayerových hrách, jako je Fortnite, Fall Guys, Apex Legends či Dead by Daylight, a je přítomen i ve hře Elden Ring, dalším počinu od FromSoftware. Jak to vidíte vy s podobnými typy ochran? Vadí vám, nebo je vám jejich přítomnost lhostejná? Armored Core VI: Fires of Rubicon vyjde 25. srpna 2023 pro PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.