Assassin's Creed Mirage – assassin

Assassin's Creed Mirage: brzké vydání?

17. 5. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Poslední tři díly série Assassin's Creed jsou z hlediska designu a mechanik ve stylu RPG stále rozsáhlejší a komplexnější. V důsledku toho mnozí fanoušci série AC zatoužili po návratu ke kořenům neboli po kradmějším zážitku. Podle vývojářů se Assassin's Creed Mirage pokusí poskytnout právě takový zážitek. Premisa je zasazena do Bagdádu 9. století a hrát budete za Basima Ibn Ishaqa, mistra zabijáka, jenž se poprvé představil v Assassin's Creed Valhalla.

Uživatel Twitteru s přezdívkou Idle Sloth upozornil na téměř dvacetiminutové video, které na YouTube nahrál zasvěcenec do hry Assassin's Creed j0nathan. V tomto videu j0nathan prozradil, že Ubisoft usiluje o datum vydání Mirage 12. října, nicméně uvádí, že by mohlo být posunuto až na listopad, což je v rozporu s nedávným únikem informací o srpnovém vydání. Nová domněnka o vydání je naopak do značné míry v souladu s historií série, protože téměř všechny hlavní tituly Assassin's Creed byly vydány buď v říjnu, nebo v listopadu.

Zdroj: igdb.com

Vysvětlil také, že Assassin's Creed Mirage je výrazně menší než některé díly z posledních velkých titulů série. Hra bude obsahovat město Bagdád a některé okolní oblasti, a strom dovedností nabídne hráčům asi patnáct vlastností a schopností. Podle j0nathana budou také pouze čtyři hlavní cíle atentátů. Fanoušky dřívějších her nakonec potěší, že Mirage se údajně zaměří na klasické stealth mechaniky, jako je odposlouchávání a sledování cíle. Nicméně s ohledem na ohlasy fanoušků j0nathan uvádí, že budou omezeny i současné sekvence a cutscény.

Chápu, že mnoho hráčů si přeje, aby toto datum bylo pravdivé, ale nezapomeňte, že se jedná prozatím o pouhou spekulaci: může se dokonce stát, že se hra odloží až na příští rok. Počkejme si tedy na oficiální vyjádření Ubisoftu k datu vydání. Osobně si myslím, že se ho dočkáme na akci Summer Game Fest.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.