AC Valhalla Dawn of Ragnarok - náhledovka

Assassin´s Creed Valhalla získal první Grammy

7. 2. 2023
 

Pro nás v České republice ne tolik závažná anketa o nejlepší singl Grammy se odehrála v noci z 5. na 6. února. To že některé ceny vyhrál zpěvák a herec Harry Styles nebo popová diva Beyoncé, vás asi určitě nezajímá. Jenže letos přišla nová anketa, konkrétně o ten nejlepší videoherní soundtrack. Celý název ceny zní Best Score Soundtrack for Video Games and Other Interactive Media a důležitá je z jednoho prostého důvodu – předávala se poprvé v historii.

V nominaci na toto ocenění byly Old World, Call of Duty: Vanguard, Aliens: Fireteam Elite, Marvel’s Guardians of the Galaxy a právě první historický vítěz, Assassin´s Creed Valhalla: Dawn of Ragnarök, ke kterému složila hudbu skladatelka Stephanie Economou, jež také byla právě cenu převzít. Vítězná skladba je sice až z třetího DLC hry Assassin´s Creed Valhalla, jež vyšlo v březnu 2022, ale máme tu dobrý signál, že se herní soundtracky dostávají do tak významných soutěží. Ostatně, kdo by si tam nepřál legendární Priscilla Song ze Zaklínače 3 nebo pohádkový soundtrack z The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Uvidíme, jaké vítěze anketa přinese v dalších letech, ale ten první je jasný, byl to Assassin´s Creed.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.