Banishers Ghosts of New Eden - Cover

Banishers: Ghosts of New Eden lákají na nový svět

24. 12. 2023
Zdroj náhledu: IGDB.com

Akční připravovaný RPG titul od francouzského studia Don´t Nod Banisher: Ghosts of New Eden dal hráčům menší vánoční dárek už předem. V jednoduchém traileru se můžeme podívat na menší základy nového světa a na to, co nás v něm čeká. „Nového“ však není to správné slovo, děj nás totiž zavede do chladné oblasti v Severní Americe.

Tzv. New Eden osídlili evropští přistěhovalci několik desetiletí před událostmi celé hry, když ještě nevěděli, jak moc je tato země na severu prokletá. Jakým kouzlem? Inu, jednoduše řečeno, najdete tam hranici mezi světem živých a mrtvých, a ono není zrovna moc těžké jít z jedné strany na druhou. Oblast je skutečně nebezpečná a přesvědčí se o tom i dvojice hlavních hrdinů, lovců duchů, ve velmi dramatickém příběhu.

Při jedné z misí je totiž Antea zraněna a stává se duchem – něčím, co sama nenávidí. Přichází tak morální dilema, zda bude její duše osvobozena a bude moci nadobro odejít, anebo zda zvolit druhou možnost, když je ta hranice tak tenká, obětovat něco živého a přivést ji zpět k životu. V počinu mají mít velkou roli rozhodnutí hráče, a to jak pro živé, tak pro mrtvé. Banishers: Ghosts of New Eden vyjdou už 13. února 2024 na PlayStation 5, PC a Xbox Series X/S. Tak co, je načase stát se Banisherem?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.