Beyond Good & Evil 2 – nejodkládanější hra

Beyond Good & Evil 2 je oficiálně nejodkládanější hrou

3. 10. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Je to tady! Někdy ten zlom přijít musel! Rekordy jsou od toho, aby se ostatní snažili je pokořit, a to se právě podařilo na písečku herního průmyslu. Duke Nukem Forever již není králem dlouholetého vývoje. Na jeho místo nastupuje (fanfáry) Beyond Good & Evil 2. Překonat tohoto velikána rozhodně nebude tak snadné, protože o tomto titulu doteď pořádně nic moc nevíme, a tak se jeho vývoj může klidně protáhnout o dalších pár let… pokud se dříve nezruší úplně.

Nejodkládanější triple-A hrou v historii se stává Beyond Good & Evil 2, jejíž první oznámení proběhlo už v roce 2008. Toto prvenství se tak po čtrnáctiletém vývoji hry Duke Nukem Forever přesouvá na nového majitele, jehož první díl slavil dobré přijetí herními kritiky i samotnými hráči. Mnozí se tak na pokračování náramně těšili a první ukázky dokázaly v komunitě fanoušků vzbudit skutečné nadšení. Nové záběry však přicházely po dlouhých měsících, ne-li letech, a vzrušení opadalo převážně kvůli tomu, že se vývojáři začali hnát spíše za nejnovějšími herním trendy, což hráče přimělo mít obavy.

Brendan Sinclair, šéfredaktor GamesIndustry.biz, na svém twitterovém účtu sdílel tuto skutečnost a v odpovědích pod jeho příspěvkem zaznívaly komentáře lidí, kteří se na hru těšili ještě jako teenageři a nyní už jako dospělí stále doufají v její brzké vydání. Naopak mnoho reakcí má společný údiv, že hra s tak problematickým vývojem doteď nebyla zrušena. Hráči holt pořádně nevědí, co mají od Beyond Good & Evil 2 očekávat, a vydání je stále ještě v nedohlednu. Snad se jednoho dne přece jen dočkáme a nový rekord se ze čtrnácti let nevyšplhá na dvojnásobek.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.