Postal 2 cover

Postal 2 – Burn Baby Burn

12. 1. 2021
Zdroj náhledu: runningwithscissors

Postal 2 je nesmrtelná legenda, kterou nám přineslo studio Running with Scissors v roce 2003. Titul v době vydání nebyl dobře přijat kvůli své kontroverzi. Stejný případ potkalo i známé GTA. Přesto si tyto dva tituly získaly srdce fanoušků. Náš hlavní protagonista “Postal Dude“ se dostal do žebříčku jako desátý nejbrutálnější charakter ve videohrách. Old but gold, aneb retro hry se těší popularitě i v dnešní době.

Přitom sami tvůrci uváděli, že Postal Dude nebyl vytvořený jako násilný charakter, to vše máte v režii totiž vy sami. Určitě jste o této hře někdy slyšeli, ale z nějakého důvodu jste se nerozhodli ji vyzkoušet, buď kvůli grafice, hratelnosti, popřípadě kvůli různým recenzím? Věnujte chvilku naši recenzi a my se vás pokusíme přesvědčit o tom, proč byste si tuto hru měli zahrát. Respektive o tom přemýšlet.

Příběh... k čemu!

Postal 2 má nesouvislou dějovou linku. Hrajete za vulgárního týpka v černých brýlích a dlouhém kabátu, kterého nazývají “Postal Dude“. Ten musí každý den v týdnu dokončit seznam úkolů, které dostává od své “určitě“ milované manželky v přívěsu. Jak dané úkoly uděláte, je čistě a pouze na vás. Můžete být buď hodný hoch a plnit úkoly mírumilovně, nebo než nakoupíte mléko z obchodu, rozpoutáte ve městě chaos. Popadnete lopatu a můžete si jít „hrát“ s civilisty. Nebo stačí zmáčknout klávesu “R“ a nahánět civilisty se žlutým deštěm. Každá práce obvykle končí útokem bláznivé frakce či stereotypním padouchem. A to je vlastně celé. Seznam pochůzek, které musíte dělat, vás dostává do podivnějších situací, které stojí za to.

Hratelnost

Pro hru neřízenou příběhem je zábavná hratelnost nutností. Umělá inteligence postav se docela povedla. Nepřátelé reagují na to, co uděláte, pronásledují vás a kryjí se. Přestřelky si moc neužijete, protože vaše jediná věc bude hlídání si ukazatele zdraví, který je těžko udržitelný. Často budete umírat, hodně často. Nemluvě o tom, že na začátku hry máte na výběr z patnácti různých obtížností, kde poslední se jmenuje “Impossible“. Už jen název říká, jaká nervy drásající sranda to musí být.

Ve svém arzenálu najdete standardní pistole, paralyzér, brokovnice, molotovy, policejní obušek, lopatu, benzín, MP5 aj. Nebudeme si nic nalhávat, každý z nás miloval kočičí tlumič na brokovnici. Tohle je jen malá ochutnávka, nabídka zbraní je jinak pestřejší, mnohem pestřejší.

V Postalu nejsou levely, jak jste zvyklí v jiných hrách. Celé tohle řádění se odehrává pouze ve městě Paradise, které se rozděluje na několik jednotlivých částí, mezi nimiž pobíháte skrze tunely a cesty. Abyste se ve městě vyznali, máte k dispozici mapu, kde je napsané vše, co potřebujete. V levém dolním rohu pak najdete lístek se seznamem úkolů. Všechny budovy, které tu potkáte, můžete volně prohledat. Díky tomu můžete nalézt peníze, lékárničky, bojový arzenál atd., popřípadě jen někomu zcizíte koblihu, i to se počítá.

Jde jen o zábavu

Postal 2 je přesně ten typ hry, kde močíte na druhé lidi, dokud se nevyzvracejí, nebo poléváte dotyčného benzínem, abyste ho mohli následně zapálit. Při této činnosti vznikla i jedna z legendárních hlášek “Burn Baby Burn“. Vývojáři se snažili vytvořit něco nového, aby vystoupili z davu, a to se náramně podařilo. Hra si zároveň dělá srandu i z mnoha různých věcí, jako jsou třeba protesty proti násilí. 

Postal 2 je bláznivá jízda, která má dodnes velkou fanouškovskou základnu. Dobrá hratelnost, šílený arzenál zbraní, vulgární mluva, močení na lidi a spousta dalších ujetých věcí. Pokud nemáte co hrát či jen potřebujete zvednout náladu, rozhodně si tuto odlehčující hru zahrajte. Určitě se u Postal 2 dokážete zrelaxovat.

Platforma PC
  • Datum vydání 14.04.2003
  • Michal Mráz

    Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

    Sledujte nás:

    © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.