Cat Quest II – počátek

Cat Quest II – kočičí Mňau |Dark| Souls

28. 1. 2021
 

Snad nejdéle trvající válka v historii bytí je mezi kočkami a psy. Dodnes se stále mnozí dohadují o tom, kdo je lepším mazlíčkem či společníkem. Cat Quest II ve svém pokračování ukazuje, že právě kočky a psi dokážou skvěle spolupracovat a zachránit nelehkou situaci, když spojí své síly. Vy sami se ujmete role kočičího a psího krále. Ti zjišťují, že vládci kočičího a psího království kují nekalé pikle pod záminkou započetí sporu. Válka mezi psy a kočkami je tak na spadnutí a to rozhodně nemůžete dovolit.

Cat Quest II – který je tohle Pokémon
Cat Quest II – nástrahy

Felingard a Lupus Empire

Vaše výprava odstartuje v království koček jménem Felingard. Této zemi vládne zákeřný Lioner a vaším posláním je svrhnout ho z trůnu. Lépe se to však řekne, než udělá. Začínáte od nuly a je třeba se vypracovat a vylevelovat. Později se dostanete i do říše psů Lupus Empire, kde nyní vládne Wolfan. Obě tyto říše kdysi žily v rovnováze, ale nyní je Wolfan a Lioner rozdělili a znepřátelili jejich obyvatele. Jste tedy povoláni z jiné dimenze, abyste sporu předešli a nastolili v obou zemích opět klid a mír.

I když se Cat Quest II řadí mezi RPG, při získání nového levelu nedostáváte zkušenostní body a nerozřazujete je do stromu dovedností. Dalo by se říct, že klasické RPG prvky jsou zde velmi ořezané. Čeká na vás poměrně rozlehlý otevřený svět, ve kterém se to jen hemží všelijakými potvorami, arénami a dungeony, vážně spoustou dungeonů. Právě ty budou ve většině případů cílem hlavních i vedlejších úkolů. Mají jasně dané obtížnosti a pokud se vám nějaký povede úspěšně zdolat, odměnou za to jsou expy, mince a nějaké to vybavení z truhel. Na mapě mimo to všechno najdete dále i odpočívadla, u kterých si budete moct vyléčit životy a doplnit manu.

Všechno vás chce zabít

Ani na magii se nezapomnělo a budete ji milovat víc, než se zdá. Magické útoky vám mnohdy dokážou zachránit život. Jejich síla je ničivá, ale bohužel stojí relativně dost many, které je ne vždy dostatek. Naštěstí se mana obnovuje při útočení. Každé postavě můžete přiřadit až čtyři magické útoky, které postupně nacházíte na mapě u jakýchsi kouzelných kamenů (podobně jako Místa moci v Zaklínači) Pokud na takový narazíte, nejen že objevíte nové kouzlo, ale zvýší se vám i maximální množství many, což se vždy hodí. Stejně jako zbraně a vybavení si i tyto útoky můžete vylepšovat a upgradovat za zlaté mince. Mince získáte různými způsoby – jako odměnu za splnění hlavních i vedlejších úkolů, najdete je po mapě i v dungeonech a padají také z mrtvých nepřátel. Nebojte se, že byste museli na nějaké vylepšení šetřit moc dlouho. Na mapě se totiž za každým rohem nachází nějaký ten enemák, který vám jde po krku, a že jich tu je opravdu hodně – od ježků, přes ohnivé lišky, bleskové berany, vypasené netopýry, divné slizy, draky, až po těžko identifikovatelné tvory.

Rolluj jako o život

Oproti prvnímu dílu zde najdete i kooperativní režim. Cat Quest II si tak můžete zahrát společně s kamarádem, kdy jeden bude ovládat kočku a ten druhý psa. Pokud žádného kamaráda zrovna nemáte po ruce, roli „náhradního parťáka“ obstará umělá inteligence. Ta funguje na principu – když útočíte vy, AI útočí také, a kopíruje tak vaše úkony. Bojový systém je velmi jednoduchý, prostě se jen přiblížíte k nepříteli a snažíte se ho umlátit dříve, než on umlátí vás. Bohužel nemáte možnost útoky blokovat, místo toho jim uhýbáte rollováním (proto „kočičí Dark Souls“). K dispozici máte zbraně na blízko jako meče a sekery, ale také magické hole, které naopak fungují na dálku. Můžete tak jedné postavě equipnout sekeru, obrnit ji silným armorem a druhé dát magickou hůl, aby útočila z větší vzdálenosti. Záleží jen na vašem herním stylu.

Mňoukání a štěkání na denním pořádku

Při soubojích je také důležité vhodně si zvolit zbraň proti vašemu nepříteli. Pokud půjdete na ledového draka s ledovou magickou holí, budete ho spíše jen lechtat. Naopak ohnivá hůl už bude to pravé. Na některé potvory platí více meč, na jiné magie určitého typu. Nezalekněte se, nejedná se o logickou hru. Vše funguje tak nějak intuitivně. 

Postavy ve hře společně komunikují, ale přesto zde nenajdete žádný dabing. Kromě textových a obrázkových bublin budete ve většině případů poslouchat mňoukání a štěkání. Přeci jen jsme ve světě koček a psů, kdo by čekal něco jiného. Dialogy jsou psány ve slangu zvířecího světa, jsou tak místy docela vtipné.

Tato roztomilá hříčka je nutností pro všechny milovníky ať už koček, nebo psů. V kooperaci si ji užijete dvakrát tolik, ale i jako vlk samotář nebudete litovat. Je to přesně ta hra, u které si říkáte „Ještě dokončím jeden dungeon a vypnu to,“ a najednou jsou tři hodiny ráno. Krásné barevné prostředí, neustálá akce, plno questů a vzrušení z lítého boje je doplněno o příjemnou hudbu. Dvě roztomilé hratelné postavy, které mezi sebou můžete kdykoliv přepínat, jsou tím nejňuňavějším plusem. Cat Quest II se rozhodně vývojářům z The Gentlebros povedl, i když se od jedničky ve mnohém neliší.

Klady
 • návykovost
 • ňufatá grafika a chytlavá hudba
 • rozlehlá mapa plná různorodých nepřátel
 • kooperace navyšující zábavnost a hratelnou dobu
Zápory
 • repetitivnost bossů i dungeonů
 • oproti prvnímu dílu nepřináší moc novinek
Platforma PC
 • Datum vydání 24.09.2019
 • 0.0

  Doporučujeme

  Nikola Erlebachová

  Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.