Blackfire uvádí na trh herní řadu Access+

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Blackfire/YouTube

Tak tak jako společnost Sony neopomíjí hráče s určitým handicapem, stejný přístup volí i české vydavatelství Blackfire, které nás pravidelně zásobuje zajímavými deskovkami v našem mateřském jazyce. Vznikla proto speciální řada oblíbených deskových her, která je přizpůsobená hráčům s kognitivním postižením, jako je například autismus, Alzheimerova choroba a další. Access+ prozatím obsahuje tři tituly – Dobble, Cortex a Kdy se to stalo? – a plánuje se postupně rozšiřovat.

Jak uvádí Blackfire na svých webových stránkách, všechny tyto produkty jsou ozkoušeny v praxi a odborníci se shodují na jejich přínosu k podpoře nápravy kognitivních poruch. Jejich pravidelné hraní dokonce může pomoci při neuropsychiatrických poruchách. Je úžasné sledovat, že se svět deskových her zpřístupňuje širšímu publiku, protože tu radost a zábavu z hraní by měl okusit každý nezávisle na zdravotním stavu.

Zdroj: Blackfire

Řada Access+ nabízí přívětivější styl, přičemž se zaměřuje na vizuálně-prostorovou inteligenci a nezapomíná trénovat krátkodobou paměť, řízení emocí, motorické dovednosti, sociální vztahy a tak dále. Hry jsou k dostání na Mall.cz, Alze a na e-shopu České alzheimerovské společnosti. Za každý prodaný kus Blackfire přispěje 35 Kč na nadaci NAUTIS, která pomáhá lidem s autismem a jejich rodinám.

Zdroj: Blackfire

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn