Blade Runner – náhledový obrázek

Desková hra Blade Runner se dočkala na Kickstarteru obrovského úspěchu

8. 5. 2022
Zdroj náhledu: bladerunner.rpg.com

Patříte-li mezi náruživé hráče Dračího doupěte, určitě jste někdy přemýšleli nad světy méně fantaskními a více scifiózními. Třeba nad takovým steampunkem nebo cloudpunkem. Máme pro vás dobrou zprávu – vlastně rovnou dvě. Společnosti Free League Publishing a Alcon Entertainment přišly s nápadem na hru na hrdiny podle kyberpunku Philipa K. Dicka – Blade Runner –, kterému se v kickstarterové kampani bleskovou rychlostí podařilo vybrat cílovou částku, a nejenom to.

Děj se bude odehrávat v ulicích Los Angeles roku 2037 – cca dvanáct let před druhým filmovým zpracováním. Myšlenka je jednoduchá – vytvořit hru na hrdiny v odlišném prostředí, v němž je ústřední řešení případů společnosti, a to v souvislosti s Replikanty. Pravidla jsou založena na systému Year Zero Engine, tedy systém, kde vám základní vlastnosti, dovednosti, ale i úspěchy určují kostky. Tento systém je pak přizpůsoben světu Blade Runnera.

Základní sada bude obnášet knihu pravidel, předem vygenerované postavy a deníky postav. V závislosti na tom, kolik peněz Blade Runner: The Roleplaying Game dohromady vybere, bude odpovídat i množství dalších doplňků v základní sadě. Řeč je např. o hracích kostkách, mapách nebo třeba tištěných kartách.

Už v tuto chvíli můžeme s nadšením říct, že doplňků by mělo být několik. Namísto cílové částky, která činila 10 049 $, je v tuto chvíli vybráno 1 217 064 $ a každou hodinou částka narůstá. Kampaň si můžete prohlédnout zde.

Tak co myslíte? Sní androidi o elektrických ovečkách?

Daniel Konečný

K hrám poprvé přičichnul u kazetových konzolí, jejichž éra se toho času brala pomalu ke konci. Po druhé okusil kouzlo digitálních světů u hry Age of Empires II, kterou našel na počítači svých prarodičů. Krátce na to to byl Minecraft, pak moba hry a postupně to s ním šlo víc a víc z kopce. Dnes se věnuje nezávislým titulům, obzvláště pak těm, které se netají svými pixely.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.