Overwatch 2 – logiášek

Blizzard zabanoval tisíce účtů za podvádění v Overwatch 2

30. 10. 2022
Zdroj náhledu: @PlayOverwatch

Bohužel, tento nešvar se nevyhnul ani nejnovějšímu Overwatch 2. Kvůli cheatování a podvádění zabanoval Blizzard Entertainment v první vlně tisíce účtů.

Problém se momentálně týká především korejských účtů. U nich Blizzard oznámil, že v první vlně, která se uskutečnila 26. října, zablokoval 3 486 herních účtů. Jako důvod uvádí používání neautorizovaných programů, jinými slovy podvádění či pokus o něj.

Vzhledem k tomu, že je Overwatch 2 zdarma, a je tedy možné vytvářet nekonečně množství účtů, bude boj s podvodníky velmi těžký. Blizzard měl původně implementovat ověřování pomocí SMS, při němž by jedno telefonní číslo bylo pevně svázáno s jedním účtem. Kvůli velkému odporu komunity však tento způsob ověřování Blizzard nakonec zrušil a zdá se, že nyní se mu toto rozhodnutí pořádně vymstí, alespoň na nějakou dobu. Malou nadějí totiž může být to, že Blizzard začal pracovat na novém anti-cheat programu. Oficiální vydání tohoto programu však není prozatím známo, jelikož práce se nacházejí teprve v rané fázi vývoje.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.