Blizzard zabanoval tisíce účtů za podvádění v Overwatch 2

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: @PlayOverwatch

Bohužel, tento nešvar se nevyhnul ani nejnovějšímu Overwatch 2. Kvůli cheatování a podvádění zabanoval Blizzard Entertainment v první vlně tisíce účtů.

Problém se momentálně týká především korejských účtů. U nich Blizzard oznámil, že v první vlně, která se uskutečnila 26. října, zablokoval 3 486 herních účtů. Jako důvod uvádí používání neautorizovaných programů, jinými slovy podvádění či pokus o něj.

Vzhledem k tomu, že je Overwatch 2 zdarma, a je tedy možné vytvářet nekonečně množství účtů, bude boj s podvodníky velmi těžký. Blizzard měl původně implementovat ověřování pomocí SMS, při němž by jedno telefonní číslo bylo pevně svázáno s jedním účtem. Kvůli velkému odporu komunity však tento způsob ověřování Blizzard nakonec zrušil a zdá se, že nyní se mu toto rozhodnutí pořádně vymstí, alespoň na nějakou dobu. Malou nadějí totiž může být to, že Blizzard začal pracovat na novém anti-cheat programu. Oficiální vydání tohoto programu však není prozatím známo, jelikož práce se nacházejí teprve v rané fázi vývoje.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn