Blood Crossroad - úvod

Blood Crossroad bude psychologický horor o alkoholismu 

15. 3. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Blood Crossroad je novým projektem Serafini Productions (známý herními tituly Unfollow, Fantasy Boy, Navigavia či Shrime) ve spolupráci s japonským vývojářem TerrorForgeStudios. Tento psychologický horor z pohledu první osoby v sobě míchá motiv duševního zdraví a hrůzy, jež vychází z japonského folklóru. Příběh v sobě prolíná vinu a stud, závislost i záchranu, a to vše vývojáři zasadili do tajuplného a temném prostředí. 

V tomto nadcházejícím titulu se ujmete role Williama, jenž se snaží vypořádat se svým alkoholismem a nejhlubší hanbou jeho života. Společně s Williamem se musíte postavit jeho vnitřním démonům a také jedné starodávné japonské legendě. Odhalte spojení mezi strašidelnou legendou a děsivými vzpomínkami hlavní postavy. 

Na hráče čeká procházení tajuplnými temnými uličkami, v nichž vás pronásleduje cosi nelidského. S blikající baterkou se snažíte navést hlavního aktéra na správnou cestu. Nezbývá vám tak než využít vašeho důvtipu a nenechat se snadno polapit. V tomto děsivém prostředí hledáte klíče a stopy k vaší záchraně a přitom se ještě snažíte vyřešit nějaké hádanky. 

Blood Crossroad -Futakuchi Onna

Zdroj: igdb.com

Dle ilustrace, která se vydala , se má jednat o Futakuchi Onna. To je jistý druh yōkaie neboli japonského démona. Typickou charakteristikou této postavy jsou dvoje ústa, jedna normální na obličeji jako u člověka a druhá na zátylku pod vlasy. Tam se lebka ženy rozdělí a vytvoří se rty, zuby a jazyk. Dle japonských příběhů se jedná o ženy postižené kletbou či nadpřirozenou nemocí. Jejich nadpřirozený charakter zůstává v příbězích utajený až do závěrečného okamžiku, kdy se rozhodnou prozradit se. 

Skrze titul Blood Crossroad budou hráči konfrontováni s ničivými účinky alkoholismu, ať už se to týká Williamovy práce, duševní pohody nebo vztahů s jeho okolím. Vaše psychické zdraví se má postupně zhoršovat v závislosti na nepředstavitelných hrůzách, jimž jste nuceni čelit. Postupně se musíte vymanit z tohoto koloběhu závislosti a učinit některá velmi důležitá rozhodnutí, jež určí váš pozdější osud. Máte dost odvahy odhalit pravdu a postavit se svým démonům? Pokud ano, neváhejte si hru přidat do vašeho seznamu přání. 

„Počínaje prvním dubnovým týdnem začneme testovat demo. Již nyní se můžete zaregistrovat a získat přístup na naší stránce na Steamu,“ vzkazují autoři hráčům na twitteru. 

Zdroj: igdb.com

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.