Bude Digimon Survive znovu odložen?

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Digimon Survive představuje jakousi charakteristiku vývojového pekla, neboť byl mnohokrát přislíben a stejně tak mnohokrát odložen. Nejnovější informace o vývoji tedy nejsou žádným překvapením a přinejmenším přinášejí nové podrobnosti.

Digimon Survive byl oznámen již v roce 2018 a posléze rok co rok odkládán. Jeho vydání bylo několikrát přeloženo na roky 2019, 2021 a 2022. Není však jisté, zda bude Digimon Survive opět odložen.
Ačkoli se očekává, že titul bude vydán během letošního roku, po nedávné prezentaci na Digimon Conu 2022 se tento termín jeví jako nepravděpodobný. Producent Kazumasa Habu prozradil, že projekt změnil vývojáře. Vývoj byl přesunut z Witchcraftu do Hyde – studia zodpovědného za hry jako Rune Factory 5, Olympia Soiree, Code Realize a Root Letter. Habu sice neříká, že vývoj Digimon Survive bude restartován, jak tomu bylo v případě Metroid Prime 4, ale že bude vyžadovat mnoho přepracování a bude to vyžadovat trochu více času.

Zdroj: igdb

Dále Habu představil několik nových detailů, herních mechanik a funkcí, které by mohly fanoušky uklidnit. Hráči mohou při bitvách kontrolovat deset digimonů a používat SP k jejich postupnému vývoji. Do svých týmů budou moct rekrutovat nové digimony, což je doprovázeno vyjednáváním a společenskými aspekty. Při tomto všem budou hráči procházet příběhem složeným ze dvanácti kapitol, přičemž vše po osmé kapitole závisí na rozděleném ději.
Podle všeho má Digimon Survive čtyři konce, přičemž ty známé se jmenují Morality (Morálka), Harmony (Harmonie) a Rage (Vztek). Závěrečná dějová linie je zatím bezejmenná a vzhledem ke všem okolnostem zabere hráčům dokončení jedné dějové linky asi čtyřicet hodin. Dokončení všech linek, endgamové části a dalšího obsahu se podle Habua pohybuje v rozmezí 80–100 hodin.
Několik závěrečných připomínek se týká se počtu dostupných digimonů ve hře (113), který odpovídá všem dosud odhaleným informacím. Ve hře Digimon Survive budou body karmy, ovlivněné dialogy a digivyvinutími, a nebude možné dosáhnout všech evolucí během jednoho hraní. K dispozici bude také New Game Plus, nové dungeony a vybavení v NG+.
Digimon Survive je ve vývoji pro PC, PS4, Switch a Xbox One.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn