Assassins Creed Hexe

Bude se Assassin’s Creed Hexe odehrávat v Německu?

13. 9. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Sobotní odhalení budoucnosti série Assassin´s Creed, ve které se podíváme do Japonska nebo do Bagdádu, přineslo ještě jednu novinku. Co znamená zkratka Hexe zatím jediné geograficky neurčené hry? Údajně by měla být hororovější, temnější a zasazená do šestnáctého století ve střední Evropě. Ubisoft je v tomto případě velmi tajemný, naštěstí jsou tu komunity jako Access the Animus, které se natvrdo snaží rozklíčovat všechny záhady.

Ostatně, všichni už jsme se ujistili, že fanoušci umí být ti nejlepší špioni na světě. Připomeňme si například portál Redanian Intelligence, který má v malíku seriál Zaklínač.

Oznamovací teaser ukazuje velice temný les, ve kterém padá mrtvé listí, a symbol asasínů tvořený větvičkami. Z toho, co už víme, by měla hra mít něco společného s čarodějnicemi. Navíc, pokud sedí období, což by mělo být šestnácté století, nacházíme se v době, kdy se po Evropě konaly hony na čarodějnice. Připomeňme si například dílo Kladivo na čarodějnice, to sice znázorňuje období o století později, nicméně perfektně vykresluje dobový marast.

Pozorovatelé z Access the Animus si ale všimli, že v logu hry jsou ukryty symboly, které ukazují tzv. abecedu Magi, což je písmo inspirované hebrejskou abecedou, které sloužilo k okultistickým aktům a praktikám. Jenomže pozorovatelé na tomto kanále zašli ještě dál.

Pokud přečteme oficiální slova Assassin´s Creed Hexe po obvodu: „Pohybujeme se v temnotách, abychom sloužili světlu“, v němčině to zní „Wir arbeiten im dem Tunckel um dem Licht zu dienen.“ Po složení vnitřních symbolů na závislosti různých segmentů pentagramu se dostaneme k větě Mephisto rache haws. To odkazuje na Mefista, což je démon, který uzavřel smlouvu s Dr. Faustem ve slavné knize od Klause Manna z roku 1936.

Ještě doplníme, že samotné slovo Hexe je v překladu do češtiny čarodějnice/kouzelnice. Další díl by tak měl být zasazený do oblasti střední Evropy, kde probíhaly jedny z nejintenzivnějších honů vůbec. Na začátku šestnáctého století se totiž ve Francii, Nizozemí a Německu nestarala o inkvizici církev, ale světské soudy. Mohli bychom se dostat tak konkrétně do Bavorska k městu Würzburg, kde byly hony velice časté. 

Pokud se podíváme na nějaké bližší příklady, třeba v menším Lotrinsku se udává do roku 1600 na 800 odsouzených z čarodějnictví, a to jsme na daleko menším území. V Bavorsku navíc vznikly i dva hrdelní řády, konkrétně v roce 1507 Bamberský a v roce 1532 tzv. Carolina. Ten umožňoval tresty jako setnutí ruky, uříznutí ucha, oběšení, lámání kolem, pohřbení zaživa, upálení, utopení nebo čtvrcení. Druhý řád navíc fungoval v některých německých oblastech až do devatenáctého století.

Pokud jsme už kousek u českých hranic, jako je Bamberk, a připočítáme složení obyvatelstva českých zemí a rozlohu Svaté říše římské, přichází ještě jedna podstatná otázka. Dostaneme se i do Čech?

Tagy:

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.