Hades II – úvodka

Byl oznámen Hades II

9. 12. 2022
Zdroj náhledu: Supergiant Games

Studio Supergiant Games využilo skvělé příležitosti a během hráči tolik sledované události The Game Awards 2022 oficiálně oznámilo pokračování oblíbeného roguelike z roku 2020, Hades II. Už první Hades byl oznámen taktéž na The Game Awards v roce 2018 a o dva roky později si ze stejné akce odnesl hromadu ocenění. Pro studio Supergiant Games Hades sice nebyl prvním počinem, ale rozhodně by se dal považovat za ten nejúspěšnější. Jeho autorům přinesl obrovskou slávu a uznání. Nyní je na čase navázat tam, kde vývojářský tým skončil. Tentokrát se nevrátíme do role Zagrea, jenž se snaží uniknout z podsvětí ve snaze nalézt svou matku. Pokračování se bude držet svého předchůdce a v mnohém se zřejmě neodchýlí od původní tematiky, avšak na scénu přichází zcela nová postava.

Budeme hrát za dívku jménem Melinoe, která je popisována jako nesmrtelná princezna Podsvětí a také jako čarodějka. O jejím původu toho není moc jistého, ale má stejné oči jako Zagreus a v traileru se zmiňuje o svém cíli – zabít boha Chrona, který uvěznil Háda, jejího otce. Melinoe tak bude další z Hádových dětí, ale jak se zdá, její původ bude daleko komplikovanější než ten Zagreův. Během své cesty osvobodit Háda z vězení se budete potýkat s celou řadou nových nepřátel, nových lokací a potkáte nové postavy, stejně tak jako některé známé tváře. Zdá se, že budeme mít co dočinění s přetáčením času. Hades II se bude držet původního konceptu izometrického pohledu, prvků roguelike, rychlé akce prověřující vaše reflexy a stejně tak lákavé vizuální stránky. Studio Supergiant Games potvrdilo, že stejně jako první díl bude Hades II nejprve vydán v předběžném přístupu na PC někdy během příštího roku. Vývojáři díky tomu budou moct získat zpětnou vazbu od komunity a ještě před plnohodnotným vydáním vyladit detaily či chyby. V roce 2023 se údajně máme o chystaném titulu dozvědět více.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.