After Us – matka příroda

Byla oznámena nová hra After Us

11. 12. 2022
Zdroj náhledu: Piccolo Studio

Piccolo Studio, tvůrce kritiky oceňovaného titulu Arise: A Simple Story, se během slavnostního předávání cen The Game Awards 2022 vytasilo s představením nové hry. Ta nese název After Us a odehrávat se bude v lidmi zpustošené zemi. Hráči se ujmou role bělovlasé dívky jménem Gaia, Ducha života. Objevte trýznivé tajemství tohoto surrealistického světa a dokončete to, co Matka příroda začala. Poté, co se z lidí stala nebezpečná ropou pokrytá stvoření nazývaná Požírači, byla země uvržena do chaosu a všechna zvířata uhynula. Matka příroda obětovala veškerou svou životní sílu výměnou za uchování jejich duší v jakýchsi nádobách. Gaia je pověřena úkolem tyto nádoby najít a každou duši přivést zpět do Matčiny archy.

After Us nabídne nelíbivý pohled na zdecimovanou krajinu, jejíž tragický konec má na svědomí lidská existence. Celý svět se ponese v duchu abstrakce, ale bude zobrazovat mrazivou pravdu o destruktivním vztahu mezi lidmi a přírodou. Gaia se vydá na různá místa, ať už se bude jednat o hluboké dno oceánu, zničená města, znečištěné ovzduší, či umírající půdu. Každé prostředí má pro Gaiu přichystat nové výzvy. Naštěstí si s nimi drobná dívenka dokáže poradit, její schopnosti se budou postupně zlepšovat a vyvíjet. I když se titul na první pohled zdá být velmi depresivní, údajně má nabídnout pravý opak. Každá špatná věc je pro něco dobrá, a tak se z After Us nakonec může vyklubat příběh o lásce a naději.

Titul by měl vyjít na jaře roku 2023 na PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.