Forspoken překvapil demoverzí pro PS5

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Sony

Živé vysílání The Game Awards 2022 kromě výsledků těch nejlepších titulů v několika kategoriích hráče po celém světě překvapilo i několika oznámenými novinkami. Těšit se tak můžeme na Death Stranding 2, na novou hru od tvůrců BioShocku, Judas, Hadese II, Returnal na PC, děsivý horor Sanctus, Banishers: Ghosts of New Eden a mnoho dalších. Večer se však nenesl pouze v duchu odtajňování dosud neoznámených projektů, ale plno vývojářů představilo trailery s novým obsahem pro již vydané kousky. Překvapením pro mnohé bylo zpřístupnění demoverze očekávaného titulu Forspoken. Přestože se hra chystá i na PC, demo si můžete vyzkoušet pouze na PlayStationu 5. Forspoken tak bude otevírat rok 2023 jako první triple-A titul pro PS konzole. Zároveň jde o vůbec první větší počin od Square Enix, který nevyjde na PlayStation 4.

Zvěsti o demoverzi se Twitterem šířily už pár hodin před oficiálním zveřejněním. Demo je dostupné už nyní prostřednictvím obchodu PlayStation Store a bude vyžadovat přibližně 30 GB dostupného úložného prostoru. Během něj hráči budou moct prozkoumat fantasy svět Athia s pěti cíli různě rozmístěnými po omezené části mapy. Vyzkoušet si budete moct nejen stylový parkour a magické schopnosti hlavní hrdinky Frey Holland během soubojů, ale na řadu přijdou i možnosti přizpůsobení vašemu stylu skrze herní mechaniky. Demoverze by vám tak měla ukázat, zda je Forspoken tou pravou hrou pro vás.

Vydání Forspoken už je takřka za rohem. Po několika nepříjemných odkladech titul vyjde 24. ledna 2023 na PlayStation 5 a PC.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn