Resident Evil 4 remake – já tě vidím

Capcom se ptá, jaký další díl Resident Evil si přejeme předělat

5. 6. 2023
Zdroj náhledu: Capcom

Série hororových her Resident Evil se v březnu tohoto roku rozrostla o „nový“ přírůstek, který nejenže dokázal nadchnout zaryté fanoušky, ale přitáhl mnoho nových hráčů. Remake Resident Evil 4 se stal hitem a sbíral jeden kladný ohlas za druhým. Není proto divu, že se hráčská komunita začala pídit po dalším podobném projektu. Otázka, jaký díl si Capcom vezme na paškál, tentokrát dlouhou dobu visela ve vzduchu bez jasných indicií. Jak je vidět, ani japonská společnost Capcom v tom nemá úplně jasno, a proto o radu prosí vás, hráče. Nový průzkum se totiž na konci dotazníku ptá, jaký další díl ze série Resident Evil by fanoušci chtěli předělat jako další.

Nejnovější průzkum se především snaží zjistit, jaké má komunita názory na kanály sociálních médií společnosti a jak moc využíváme, případně oceňujeme komunitní podporu. Mnohé tedy překvapila jedna z posledních otázek: „Dejte nám vědět, pokud existují nějaké další hry Resident Evil, které chcete předělat.“ Resident Evil má na svém kontě již tři zdařilé remaky, z nichž všechny byly kladně přijaty. Některé více, jiné méně. Nyní máte šanci alespoň nějakou měrou přispět k úvahám o dalším projektu na této bázi.

Nezapomeňme, že Capcom minulý týden vypustil očekávaný Street Fighter VI, jehož cílem je dle prezidenta společnosti prodat deset milionů kopií, aby nový díl pokořil rekord Street Fighter V se sedmi miliony. Vzhledem k pozitivním ohlasům a recenzím je titul na dobré cestě.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.