CDPR oznámilo nové zaklínačské hry, pokračování Cyberpunku i zbrusu novou IP

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: youtube.com/c/CDPROJEKT_IR
CD Projekt Red pořádal konferenci pro své investory, kde nastínil budoucnost studia na mnoho dalších let. Zatím bohužel jen pod kódovými názvy a bez jakýchkoliv videí či alespoň obrázků bylo představeno hned pět projektů, které vznikají napříč studii polského vydavatelství.
První projekt nese označení Orion a bude se jednat o pokračování Cyberpunk 2077, tedy hry, která v posledních týdnech chytila druhý dech a drží se na předních příčkách hratelnosti.

Polaris je označení pro další velkou zaklínačskou hru, která bude jen prvním dílem z nově plánované trilogie, jež by měla být zcela novou ságou. Toto oznámení není velkou novinkou, protože CDPR její existenci oznámilo již před několika měsíci společně s obrázkem medailonu školy rysa, která by měla být zbrusu nová.

Canis Majoris bude další hrou ze světa Zaklínače. Tu ovšem nebude vyvíjet přímo CDPR, ale místo toho bude svěřena externímu studiu, které má již s touto sérií zkušenosti. Hra bude separátní od nově chystané trilogie.

Sirius je hra, kterou vyvíjí vývojáři v The Molasses Flood, což je studio, které bylo relativně nedávno CD Projektem odkoupeno. Hra by krom singleplayerových questů a příběhu měla obsahovat i multiplayerovou část.

Posledním oznámeným projektem je Hadar, což by měla být zcela nová značka vytvořená právě v CDPR. Hra není ještě reálně ve vývoji, protože se zatím pracuje na konceptech.

Máme se rozhodně na co těšit, snad se tvůrci poučili a vyvarují se tragického startu, který měl před dvěma lety Cyberpunk. Pro ten se chystá na příští rok jediné velké DLC, které nebylo zahrnuto ve výše zmíněných projektech.

Zdroj: facebook.com/CDPROJEKTRED

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn