Call of duty – mobile Logo

Cheateři, ti se mají! Ale ne v Číně

2. 4. 2021
 

Čínská policie ve spolupráci s herním gigantem Tencent podle nedávné zprávy BBC zakročila proti skupině zvané „Chicken Drumstick“ (Kuřecí stehýnka), která prodává cheaty do her, jako je Overwatch či Call of Duty mobile. Byl zabaven majetek v hodnotě 46 milionů dolarů, včetně několika luxusních aut. Policie přitom našla a zničila 17 cheatů a zatkla 10 lidí spojených s touto skupinou. Akce se odehrála v čínském Kchun-šanu, zhruba 60 kilometrů od Šanghaje.

Jmenovaná cheaterská společnost vydělala na prodeji cheatů neuvěřitelných 76 milionů dolarů (přes jednu a půl miliardy Kč) a nabízela různá předplatná od 10 do 200 dolarů. Podle vyjádření čínské policie jde o největší případ herního podvádění na světě.

Prodávat cheaty vám očividně může přinést velké zisky, ale taky vás někde může dostat za mříže. Takže od teď si to raději pořádně rozmyslete…

Zdroj: BBC

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.