Chernobylite – nové DLC je tu!

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: The Farm 51

Titul Chernobylite od vývojářského studia The Farm 51 je bezesporu jedinečný hororový zážitek s úžasným vizuálním zpracováním a nyní byla vydána nejnovější aktualizace s novými vychytávkami.

Hra na sebe upoutala ještě před vydáním velkou pozornost. Díky smíšeným herním mechanikám a ohromujícímu vizuálnímu zpracování spolu s tolik potřebným faktorem strachu byla pro mnoho lidí jednou z nejlepších hororových her roku 2021, a to dokonce hned vedle takových titulů, jako je Resident Evil Village nebo Little Nightmares 2. Hra si drží vysoké hodnocení na platformě Steam, a navíc je zájem komunity opravdu velký. Díky tomu vývojáři nepřestávají vydávat aktualizace i vylepšení a nyní bylo vydáno nové bezplatné DLC.

Chernobylite hope is just word

Zdroj: The Farm 51

Chernobylite - Season 2: Red Trees

Nové DLC přidává do hry několik nových skinů, které hráčské základně přinášejí „hrozivý Rudý les“. Kromě toho je k dispozici také bezplatná aktualizace, která obsahuje novou příběhovou misi s názvem „Duch minulosti“. Trailer uvádí, že nové DLC bude obsahovat nedávno implementovaný next-gen vizuální upgrade pro Chernobylite, vylepšení, které bylo uvedeno do provozu před několika měsíci, a jak je naznačeno, zlepšuje již tak dost hvězdnou grafiku hry.

To však není všechno. Vzhledem k aktuálnímu dění na Ukrajině a patrně i místu, kde se hra odehrává, vývojáři přišli s nápadem, jak pomoci tamním obyvatelům. Jde o formu charitativního DLC Chernobylite, jehož veškerý výtěžek půjde na humanitární akce, které pomáhají lidem postiženým válkou na Ukrajině. Balíček obsahuje několik kosmetických prvků, čtyři tapety, dva tisknutelné plakáty a poděkování od samotného studia. Pro zájemce bude charitativní DLC k dispozici do 14. března 2023.

Pro ty, kteří hru ještě nehráli, je Chernobylite zajímavým hororovým zážitkem podobným tomu ze hry STALKER, protože se oba tituly odehrávají v černobylské vyloučené zóně. Hra navíc přidává řadu dalších prvků, jako jsou survival prvky, budování základny, a dokonce RPG prvky, kdy hráči musí udržovat NPC spokojená tím, že je odměňují přídělem potravin navíc.

Obecně může být pro začátečníky složité se do hry Chernobylite dostat. Hráči, kteří očekávají pouze standardní hororovou střílečku, mohou v počátečních fázích považovat další prvky za zdrcující. Její vizuální stránka je díky 3D skenovanému prostředí převzatému ze skutečné vyloučené zóny velmi působivá a má zajímavý příběh. Přidání tohoto nejnovějšího DLC a bezplatné aktualizace zajistí hře dlouhou životnost a znamená to, že nyní je vhodná doba pro ty, kteří ji ještě nevyzkoušeli. Tím spíše, že hra spadá do Summer Sale na Steamu a můžete ji pořídit se slevou krásných 30 %.

Více informací naleznete zde.

Zdroj: gamerant.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn