Nier Automata – úvodka

Chystá se anime úspěšné NieR: Automaty?

8. 2. 2022
Zdroj náhledu: Square Enix

V posledním desetiletí byste těžko sestavovali žebříček těch nejlepších JRPG bez tolik opěvované NieR: Automaty. Nebylo to pouze výstavní polonahé pozadí androidky 2B, co zapříčinilo tak obrovskou popularitu tohoto titulu. Velkou měrou přispěl také emotivní příběh, povedené soubojové mechaniky, nádherný soundtrack i krásný vizuál s postapokalyptickou atmosférou. Oba dva díly série – NieR Replicant i NieR: Automata – v jádru svého děje vypráví extrémně tragické osudy svých protagonistů. Tyto smutné příběhy jsou zaměřeny na ztrátu, bolest, utrpení a pomstu, ale pracují také s nadějí, touhou a přátelstvím. Protože jde o vyprávění takového charakteru, mnozí si jistě říkali, že je svou podstatou ideální k nějakému druhu samostatné adaptace. Jak je vidět, někdo se této myšlenky ujal a NieR: Automata zřejmě dostane vlastní anime.

https://twitter.com/Spanku_u/status/1489508483166871553?ref_src=twsrc%5Etfw

Uživatele jménem Spanku_u už na svém twitterovém účtu několikrát předpověděl mnoho nadcházejících anime projektů dříve, než byly oficiálně oznámeny. Nyní prozradil, že to tentokrát bude právě NieR: Automata, co brzy dostane svou vlastní anime adaptaci. Nic tedy není oficiálně potvrzeno, jde pouze o domněnky, ale to nemění nic na tom, že stále můžeme pevně doufat v pravdivost informací. Jsou to seriálová ztvárnění našich oblíbených her, která poskytují hráčům další klíčové příběhové momenty i v jiné podobě. Otázkou ovšem zůstává, jakým stylem by bylo anime pojato. Přece jen herní předloha sestává z dobře zapamatovatelných postav, jako je 2B, 9S i A2, ale co otázka ohledně několika možných konců, navíc když se příběh částečně odvíjí od dějových voleb. Pokusit se ztvárnit takto rozvětvený příběh se může zdát obtížné a nám nezbývá než doufat, že se anime skutečně jednoho dne dočkáme, ale na druhou stranu nejde skrývat obavy.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.