Dlouholetý producent a scenárista série Yakuza, Masayoshi Yokoyama, nyní povýšený na ředitele studia, před rokem potvrdil, že pracuje na Yakuza: Like a Dragon 2, a v červenci letošního roku byly zveřejněny záběry z tohoto projektu. Potvrdil také, že se v novém díle objeví mistr smíšených bojových umění Mikuru Asakura a také nové cílové město, které v předchozích hrách nebylo.
新作『龍が如く8』の未公開映像が格闘家・朝倉未来のYouTubeでチラ見せ。朝倉未来もゲーム内に出演決定!
— ファミ通.com (@famitsu) July 19, 2022
『龍が如く8』の詳細発表前に異例の形で映像公開。映像にはナンバや足立さんらしき姿も。春日一番はアフロではなく、後ろで髪を縛った姿に!?
https://t.co/IZ6sEZI2dR pic.twitter.com/wREvVsRS2v
Společnost Sega včera na svém oficiálním účtu na Twitteru oznámila na 8. září vydání krátkého potvrzujícího videa, že se jedná o projekt studia Ryu Ga Gotoku. Bylo také potvrzeno, že ho bude uvádět sám Yokoyama. Na první pohled se zdá, že studio skutečně hodlá představit očekávanou Yakuzu, ale Ryu Ga Gotoku údajně pracuje na dvou projektech. Ten druhý však zatím nebyl oficiálně odhalen. Jelikož se Yokoyama stal šéfem studia, možná využije příležitosti a odhalí tento neznámý projekt.
「龍が如くスタジオ」の情報番組、「龍スタTV」
— セガ公式アカウント🦔 (@SEGA_OFFICIAL) September 1, 2022
第12.5回が9月8日(木)20時~配信🎥
次回は、横山代表と山藤プロダクトマネージャーによる「ちょこっと予告編!代表からお届けショートver.」です。https://t.co/sMAPi5LCh1#龍が如く #龍スタTV pic.twitter.com/eBdMlQUaDV
Abychom předešli dohadům, rovnou upozorňuji, že nová Yakuza od Ryu ga Gotoku nebyla oznámena jako Yakuza: Like a Dragon 2. Jmenovala se Ryu ga Gotoku 8, ale to spíše kvůli japonským a anglickým zvyklostem v pojmenování série.
Ačkoliv se oznámení společnosti Sega může, ale nemusí týkat projektu Yakuza: Like a Dragon 2, fanoušci Yakuzy a studia Ryu Ga Gotoku budou jistě nadšeni. Stream v japonštině můžete sledovat 8. září ve 13:00 na oficiálním kanálu na YouTube.