Counter Strike 2 náhled

Counter Strike: Global Offensive je stále populární

14. 2. 2023
Zdroj náhledu: Valve

Čas od času od některých hráčů zaslechnu, že Counter Strike: Global Offensive je již mrtvou hrou, opak je ale pravdou. I když já s tímto tvrzením nikdy nesouhlasila, jsem ráda, že zde jsou různé statistiky, která vyvrací tyto hloupé řeči. Ať už jste, nebo nejste fanoušky této světově známé střílečky, jedno se jí musí nechat – své hráče si nějakým záhadným způsobem dokáže udržet. Counter Strike: Global Offensive vyšel již před více než deseti lety a nyní pokořil svůj nový rekord. 11. února, tedy v sobotu, hrálo současně 1 320 219 hráčů dle statistik Steamu.

Tím byl tak překonán rekord z dubna roku 2020, kdy současně CS:GO hrálo 1 308 963 hráčů. Tento dubnový rekord byl nejspíše způsoben pandemií, kdy většina světové populace byla nucena zůstat ve svých domovech, a tak hráči měli mnohem více času na své milované hry. Proč byl ale rekord pokořen zrovna teď? V pátek vyšel nový update, který do hry s sebou přinesl novou bednu, kapsli se samolepkami a také hudební balíček, nicméně je spíše nepravděpodobné, že toto byl důvod pokoření rekordu. Pravděpodobnějším důvodem je jen to, že Counter Strike: GO rostl na popularitě několik posledních měsíců, přičemž k pokoření rekordu se blížil již několik posledních víkendů. 

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.