Kingdom Come Deliverance

Kingdom Come: Deliverance už má také český dabing

13. 2. 2023
Zdroj náhledu: IGDB.com

Dneska je den KCD. Historické RPG Kingdom Come: Deliverance od českého studia Warhorse se po dvou letech práce konečně dočkalo českého dabingu. Z původně malého, ale ambiciózního projektu, u nějž se skutečně nevěřilo, že by mohl vzniknout, vzešla konečně finální podoba dnes nejnověji nadabované české hry.

Na Steamu se objevila zpráva, že kromě českého dabingu je ve hře i kompletní japonský (ten nás sice tolik nezajímá, ale je součástí zprávy). V textu také stojí: „Vyzkoušejte Kingdom Come: Deliverance v rodném českém jazyce a vezměte Jindru na divokou cestu středověkým Českem. Velké díky patří Arturovi Komňackému a Markovi Pilgerovi, kteří projekt českého dabingu vedli, stejně jako všem hercům a dabérům za jejich skvělou práci.“

Momentálně to ale vypadá, že dabing zůstane výsadou pouze PC verze, a jak sami tvůrci uvádějí, ať dělali, co mohli, není příliš reálné, aby čeština přišla i na konzole. Něco takového není ani v kompetenci tvůrců od Warhorse. Navíc nutno podotknout, že když hra před pěti lety poprvé vyšla, byla pouze pro PC. Dabing vyšel i k příležitosti pátých narozenin Kingdom Come: Deliverance a součástí výročí je také nový trailer, jenž vám ukáže, proč se máte znovu vydat s Jindrou na dobrodružství.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.