Dead Cells – úvodka

Dead Cells dostane podobu deskové hry

13. 2. 2023
Zdroj náhledu: Motion Twin

V roce 2018 mezi rogue-lite plošinovkami kraloval titul s názvem Dead Cells. Tato akční Metroidvania dokázala hráče uchvátit skvělou hratelností, která si zvládla udržet vyzyvatelskou obtížnost, ale zároveň vás nenásilně nutila své štěstí zkoušet znovu i přes častá úmrtí a nervy drásající souboje. Dead Cells dodnes patří mezi klenoty tohoto žánru (jak si ostatně můžete přečíst v naší recenzi) a po pěti letech se konečně přesune také pod ruce milovníků deskových her. Autoři ze studia Motion Twin spojili síly s kanadským týmem ze Scorpion Masqué a oznámili světu radostnou novinu. Dead Cells: The Rogue-Lite Board Game bude adaptací své slavné videoherní předlohy, avšak ještě nemá zcela vyhráno, protože jej čeká spuštění kampaně na Kickstarteru již toto jaro.

Desková verze Dead Cells slibuje zážitek věrný své předloze, v němž hráči budou prozkoumávat neustále se měnící prostředí, pečlivě volit správné cesty a schraňovat získané odměny. Po každé smrti sice přijdou o veškeré vybavení i zlato, ale zato budou moct permanentně zlepšovat své schopnosti, aby do dalších pokusů vyrazili silnější. Desková hra má nabídnout hratelnou dobu okolo čtyřiceti pěti minut pro jednoho až čtyři hráče od čtrnácti let.

„Od vydání hry jsme obdrželi spoustu nabídek na adaptaci deskové hry Dead Cells a upřímně řečeno, pochybovali jsme, že zprostředkování pocitu ze sólové videohry prostřednictvím média deskové hry je relevantní, nebo dokonce možné. Nechtěli jsme to dělat jen proto, že by bylo cool vidět naši indie hru nakonec zastoupenou v hromadě odvozených produktů. Ale když nás Scorpion Masqué a Kaedama oslovili se svým prototypem, s úžasem jsme zjistili, že jsou za prvé skutečnými fanoušky Dead Cells. Za druhé, že skutečně vystihli ducha hry a podařilo se jim zprostředkovat energii a rychlost Dead Cells ve formě deskové hry, a za třetí, že hra byla super zábavná! Dali jsme jim volnou ruku, aby hru vytvořili s naší naprostou důvěrou, a nelitujeme toho,“ říkají samotní tvůrci původní videohry.

Pro Scorpion Masqué je Dead Cells: The Rogue-Lite Board Game srdeční záležitost, jak popisuje Manuel Sanchez: „Dead Cells je projekt, který jsem si zamiloval. Mám k němu velmi osobní vztah. Ve skutečnosti jsem byl posedlý myšlenkou udělat adaptaci deskové hry zaměřenou na rogue-lite a Metroidvania už od roku 2016. Když jsem po letech hrál Dead Cells, bylo to pro mě zjevení. Bylo tam všechno, co jsem hledal v tomto bláznivém a zábavném vesmíru. Žádný projekt Scorpion Masqué nebyl nikdy tak bláznivý jako tento. Platforma jako Kickstarter nám umožňuje nabídnout tuto hru tak, jak jsme si ji představovali, a tak s velkou nadějí letos na jaře stiskneme tlačítko a nabídneme vám ovoce sedmi let přemítání a spolupráce. Rok 2023 je nejzajímavějším rokem v historii hry Dead Cells a my jsme hrdí na to, že jsme přispěli k jejímu uskutečnění!“

Na vývoji deskové adaptace se kromě Scorpion Masqué podílí také skupina Kaedama složená ze čtyř zkušených herních designérů, kteří se specializují na oblast deskových her. Dalo by se tedy říct, že je projekt v dobrých rukou. Kampaň na Kickstarteru odstartuje co nevidět, tak si nezapomeňte připravit peněženky. Bude to stát za to.

Zdroj: TZ

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.