Creatures of Ava - píseň

Creatures of Ava přibližuje svůj příběh

7. 6. 2024
Zdroj náhledu: Inverge Studios

V březnu tohoto roku se do kauzy napodobenin titulu Palworld přimíchalo rovněž oznámení nové videohry s názvem Creatures of Ava. Ta na první pohled působí dojmem, jako by se téma Pokémonů a her Slime Rancher i Kena: Bridge of Spirits smrsklo do jednoho projektu, což vypadá nadmíru slibně. Včerejší živý přenos z akce Guerilla Collective fanouškům přinesl druhý pohled na chystaný titul s pořádnou dávkou příběhu i hratelnosti. Bohužel, Creatures of Ava stále nemá konkrétnější datum vydání. Prozatím ji tým z Inverge Studios hodlá uvést na trh ještě tento rok. Jako kompenzaci za takové napínání hráči dostali informaci, že od 10. června bude možné vyrazit objevovat krásy tohoto fantaskního světa v rámci dostupného dema. Od toho termínu totiž začíná všemi milovaný Steam Next Fest, který třikrát do roka dává vývojářům možnost zviditelnit své projekty v rámci vypuštění stovek demoverzí.

Zpět ovšem ke Creatures of Ava. Tato akční adventura vás zve k prozkoumání světa plného roztodivných bytostí. Mírumilovní tvorové si s vámi mohou vytvořit přátelské pouto, abyste získali možnost využít jejich unikátní schopnosti nejen k řešení environmentálních hádanek. Hra přímo pobízí vši zvědavost ke zkoumání různých ekosystémů v kůži mladého dobrodruha jménem Vic. Krásnou planetu však sužuje neznámá infekce a mění přátelské tvory v agresivní monstra ohrožující poklidný život místních obyvatel. Kromě bojové mechaniky, vypadající spíše jako léčení, bude nutné rychle vyzkoumat zdroj infekce, abyste této pohromě učinili přítrž. Flétna vám pomůže si roztomilá zvířátka naklonit na svou stranu a pořádně se s nimi pošmudlat.

Creatures of Ava má vyjít ještě tento kalendářní rok na PC, konzole Xbox Series X/S a pro předplatitele služby Xbox Game Pass jako součást pravidelného nášupu novinek. Doufejme, že nám polský tým z 11 bit studios, který se v tomto případě pasoval do role vydavatele, brzy prozradí konkrétní datum, ať víme, na kdy se máme těšit. 

Demoverze na vás čeká už od 10. června na platformě Steam.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.