Cyberpunk 2077 - Cover

Cyberpunk 2077 běží na konzoli Steam Deck o něco lépe

11. 11. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Cyberpunk 2077 dosáhl rapidního zvýšení výkonu díky aktualizaci AI upscalingu AMD FSR, který do hry přišel ve své nejnovější verzi 2.1.

Jedná se o docela velký výkonnostní posun, který může v průměru dát klidně i deset snímků za vteřinu navíc. FidelityFX Super Resolution (zkráceně AMD FSR) byl ve hře Cyberpunk 2077 dosud dostupný pouze ve verzi 1.0, tudíž výkonnostní rozdíl je díky příchodu 2.1 doslova šílený. Kromě nárůstu výkonu se dostalo i na mírné zlepšení kvality obrazu. V přiloženém videu můžete navíc vidět porovnání výkonu s vypnutým FSR a následně zapnutým FSR v aktuální verzi 2.1.

Pokud nevíte, co FidelityFX Super Resolution (zkráceně AMD FSR) je, ve zkratce se jedná o funkci, která díky upscalingu dokáže nabídnout vyšší počet snímků za vteřinu a hry tak mohou běžet o něco lépe, byť třeba s mírnou ztrátou kvality. Také se jedná o přímou konkurenci pro DLSS od Nvidie, ačkoliv na rozdíl od DLSS jej lze spustit i na kartách konkurence.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.