Green Hell into the darkness

Desková hra Green Hell míří na herní stoly

7. 5. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Green Hell je hráči velmi oblíbená napříč všemi platformami, důkazem toho jsou její velmi vysoká hodnocení. Nyní se hra Green Hell přesune na herní stoly a stane se z ní plnohodnotná desková hra. Deskové hry podle her počítačových (ale i opačně) se těší v poslední době velké oblibě, a tak bylo jen otázkou času, kdy si někdo vezme do parády i tento titul. Vydavatel Galaktus Games oznámil tento projekt pomocí traileru spolu s možností podpořit jej na kickstarteru.

Green Hell je klasická survival hra, tedy hra o přežití. Hráč se ocitá v roli Jakea Higginse, bílého muže ztraceného v amazonském deštném pralese. Aby se hráči podařilo přežít, musí pečlivě shromažďovat dostupné zdroje, vyrábět klasické řemeslné nástroje a snažit se komunikovat s původní populací.

V roli záchranářů

V deskové hře se pak ujmete role záchranářů, kteří se snaží Higginse najít. Každý z hráčů bude mít jinou sadu dovedností, takže odborník na přežití, lékař, průvodce a vědec budou muset spolupracovat, aby se podařilo Higginse zachránit. Stejně jako ve hře, i v deskovce bude získávání materiálu klíčem k přežití. Samozřejmostí je také házení hrací kostkou a pohybování se na specifickém poli s různými symboly.

Velmi specifický je také inventář, který bude formou tetrisu a každá věc bude zabírat určité místo ve vašem batohu.

Nicméně zatím není jasné, jak vůbec celý projekt dopadne. Galaktus Games je součástí PR agentury Galaktus, která byla založena v říjnu loňského roku. První kampaň na Kickstarteru, která se vztahovala k tahové hře The Phantom Doctrine, skončila se ziskem 69 373 $ neúspěchem a byla zrušena.

Zdroj:  polygon.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.