Heroes of Might and Magic intro

Desková hra Heroes of Might and Magic vyjde v roce 2022

17. 10. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Patříte mezi milovníky deskových her, či jen máte rádi kvalitní RPG, u kterého můžete relaxovat u rodinného krbu s přáteli? Pak vás jistě potěší, že se deskové hry již brzy rozšíří o další herní titul. Zdá se, že brzy začne crowdfundingová kampaň na adaptaci deskové hry Heroes of Might and Magic.

Zpráva byla zveřejněna prostřednictvím článku na serveru Dicebreaker. Polské herní studio Archon Studios, stejný tým, který stojí za hrou Wolfenstein: The Board Game, oznámilo, že získali licenci na hru Heroes of Might and Magic od společnosti Ubisoft. Na Kickstarteru plánují spustit kampaň na adaptaci deskové hry Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia. Jedná se o sérii, která existuje již 21 let a vyvažuje průzkum s tahovými souboji vašich vojsk.

Zdroj: igdb.com

Heroes of Might and Magic – deskovka s nádechem nostalgie

Je to série, ke které cítí Archon velkou nostalgii. „V Polsku byla tato hra jednou z nejikoničtějších her, které jsme hráli. V podstatě každé dítě na konci 90. let hrálo hry Heroes a my jsme šíleně rádi, že můžeme lásku z dětství přetavit do deskové hry založené na miniaturách,” řekl Jarosław Ewertowski, generální ředitel studia Archon. „Pracovat na této licenci je jako být znovu teenagerem, ale tentokrát jsme autory my a spousta fanoušků z celého světa na nás hledí s velkými očekáváními ohledně kvality.

Z tohoto důvodu se desková hra Heroes of Might and Magic bude snažit co nejlépe odrážet svůj zdrojový materiál a také využít jeho potenciál. Mapa bude například hexová, hráči budou začínat ve výchozí vesnici a na mapu se budou přidávat další hexy, aby se simuloval efekt válečné mlhy. Dále budou k dispozici vojenské jednotky i mytické bytosti (medúzy, draci atd.), které mohou hráči naverbovat do své armády. Kromě toho mohou odkrývat artefakty a učit se mocná kouzla, která jejich jednotkám dále pomohou.

Co se týče způsobu boje, článek o podrobnostech zatím nic neprozrazuje. Archon popisuje boj jako „šachový”, ale do dalších podrobností se nepouštěl. Pro stolní hru bude k dispozici 30 různých miniatur a také detailní karty, na kterých budou napsány podrobnosti o bojišti. O výtvarné zpracování se postará Iana Vengerová, jejíž předchozí práce zahrnuje například Pathfinder RPG od Paizo Publishing.

Zdroj: Techraptor.net

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.