Hrdinové hlubokého hvozdu - desková hra

Desková hra Hrdinové hlubokého hvozdu

9. 10. 2023
Zdroj náhledu: Tlama Games

Hrdinové hlubokého hvozdu jsou dobrodružná kooperativní desková hra, která vás zavede do tajemného lesa. V rolích čtyř zvířecích hrdinů budete čelit nebezpečím, prozkoumávat neznámé oblasti, a snad se i stanete skutečnými hrdiny hlubokého hvozdu…

Co vás čeká ve stínech…

Hru začínají všichni hráči na společné destičce. To je na dobrodružství samozřejmě trochu malý prostor, takže se záhy vydáte prozkoumat i zbytek lesa, který budete postupně objevovat, rozšiřovat, a nové destičky vám budou přibývat jak houby po dešti (jsme, koneckonců, v lese, ne?)

Jakmile přijdete na řadu, hodíte kostkami, a na základě výsledku uvidíte, jaké akce budete provádět. Samozřejmě můžete kostky přehodit, ale musíte si ponechat minimálně jednu z předchozího hodu. Výsledky 1–3 vám zpravidla umožní pohyb, 4 dává schopnost soustředění, kterou získáváte zdarma tzv. sféry, a 5 či 6 vám umožní používat speciální schopnost vaší postavy.

Zdroj: Tlama Games

Postavy ve hře a příběh hry

Vaše postavy mají (jako v každém správném dungeon crawlu) různé staty. Tím nejdůležitějším je samozřejmě zdraví, ale kromě toho tu najdete i jiný ukazatel, a to stupnici sfér, které jsme zmiňovali výše. Sféry jsou něco jako zkušenost a jejich sbíráním si postupně otevřete cestu k unikátním schopnostem, které vám mohou výrazně pomoci v průběhu hry. Kromě toho je můžete využít i k přehazování kostek, což je činnost, kterou vám nicméně sféry ubývají, a o svoje schopnosti zase můžete přijít. Kromě toho vám je mohou ukrást i někteří obzvlášť zákeřní nepřátelé.

Těch během svého dobrodružství potkáte mnoho různých druhů. Každý má vlastní schopnosti. Hadí nepřátelé vás mohou otrávit, kostlivé příšery vám brání v přehazování kostek a někteří nepřátelé například útočí jako první. Vrcholným okamžikem hry je pak souboj s bossem, který představuje nejtěžší výzvu, se kterou se v hlubokém hvozdu můžete utkat.

Na to, abyste se s takovými prevíty mohli měřit, vás hra obdaří speciálními schopnostmi. Někteří hrdinové dokážou uzdravovat, jiní odstraňují otravy, a další přidávají bonusové kostky nebo zlepšují výsledky kostek.

Závěrem

Desková hra Hrdinové hlubokého hvozdu jsou krásně jednoduchý, ale zároveň dosti komplexní dungeon crawl na to, abyste si ho užili i se svými dětmi a necítili se pitomě. Průzkum tajemného lesa a souboje s bossem přinášejí do hry nádech dobrodružství, ve kterém musíte spolupracovat, abyste dosáhli společného cíle. Různá prostředí, schopnosti, karty předmětů a další vychytávky nabízejí slušnou variabilitu, takže potrvá nějakou dobu, než se vám HáHáčka ohrají.

Když k tomu připočtete možnost toho, že hru můžete rozjet i jako kampaň a pustit se do delšího a propracovanějšího herního zážitku, a navrch velice příznivou cenu, můžeme vám Hrdiny hlubokého hvozdu jen doporučit.

Zdroj: Tlama Games

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.