Devil May Cry 5 – úvodka

Série Devil May Cry už tu s námi je celých 20 let

23. 8. 2021
 

Dnes je to přesně dvacet let, kdy vyšel první díl série Devil May Cry. Dante sice na dvacet rozhodně nevypadá, ale za tu dobu nám společně s dalšími postavami této legendární brutální mlátičky přinesl zábavy více než dost. Boj s démony temného podsvětí proti neohroženému, ale přesto lenivému a lehce nezodpovědnému flegmatikovi, který se stará pouze o pizzu a jahodový pohár, okořeněný o vypjaté bratrské pouto, nabízí celou řadu skvělých her. Největším tahounem je ovšem akce, brutalita a drsná hudba, během jejíchž rytmů se pekelníci zabíjejí jedna radost.

Zdroj: igdb.com

Série Devil May Cry má na svém kontě hned pět skvělých dílů z dílny studia Capcom. O jakýsi prequel s názvem DmC: Devil May Cry se v roce 2013 postarali vývojáři z Ninja Theory. Na motivy her vzniklo také anime a spousta dalších adaptací. Není třeba dodávat, že Dante s Vergilem mají po celém světě obrovskou hráčskou komunitu. Budoucí osud série je však ve hvězdách, protože poslední pátý díl se tváří jako finální. I tak mnozí z nás stále doufají, že Devil May Cry uskuteční svůj comeback s další dávkou nadupaných akčních soubojů za doprovodu metalu.

Jak šel čas s Devil May Cry…

  • Devil May Cry (2001)
  • Devil May Cry 2 (2003)
  • Devil May Cry 3: Dante's Awakening (2005)
  • Devil May Cry: The Animated Series (2007)
  • Devil May Cry 4 (2008)
  • Devil May Cry HD Collection (2012)
  • DmC: Devil May Cry (2013)
  • Devil May Cry 5 (2019)

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.