Destiny2 logo

Do Destiny 2 zamíří crossplay

3. 8. 2021
Zdroj náhledu: Bungie

Crossplay, oblíbená inovace, která přináší online hraní napříč platformami, již brzy zamíří i do světa Destiny 2. Co všechno to znamená a jaké nastanou změny?

Destiny2_Cross_Play

Nová sezóna s pořadovým číslem patnáct přinese jednu velice očekávanou novinku. Hráči s konzolemi Xbox a Playstation, hráči na počítačových sestavách i na platformě Google Stadia budou moci konečně hrát pospolu. Crossplay tak bude dostupný na všech platformách. Bungie samozřejmě nenechává nic na náhodě, a tak již proběhlo třídenní testování, ze kterého vzešlo mnoho podnětů od hráčů.

Změna jména (není) nutná

Spojením více platforem může vzniknout situace, kdy se náhle objeví ve hře více hráčů s identickým jménem. Tomuto ale nyní bude zabráněno, a to díky „Bungie name“. Vaše unikátní Bungie jméno se bude skládat z nicku a hashtagu s vygenerovaným čtyřčíslím. Je to stejný systém, který můžete znát například z Discordu. Špatnou zprávu pro hráče na Steamu je zrušení oblíbených emotikonů. Nyní budou muset mít ve jméně pouze znaky dostupné na virtuálních klávesnicích konzolí. Nelze tak již používat obrázky zbraní či abilit ve svém jméně. Pakliže tyto znaky ze své přezdívky nesmažete, nebudete mít nad svou hlavou žádné jméno.

Destiny2_Friend

Filtr na přátele

Friend list je ve hře dostupný už dlouhou dobu. V nové sezóně zde naleznete všechny své přátele napříč platformami a nově se zde bude nacházet nástroj filtr. Můžete si tak například vyfiltrovat hráče, kteří jsou online na stejné platformě jako vy. Proměnou prošlo i přidávání hráčů do friend listu. Nově tak máte tři možnosti, kterými si můžete přidávat nové přátele a to jak přímo ve hře, tak přes webové stránky Bungie.net.

Pozvánky do hry

Aby bylo možné hrát napříč platformami, změny dostalo i pozvání do fireteamu. Pozvánka od hráče se vám ve hře zobrazí jako notifikace, následně je nutné jít na stránku „roster“ a odtud potvrdit pozvání. Na stejné stránce naleznete i vyhledávání hráčů, žádosti o přátelství a pozvánky do klanů. Nově také budete moci hráče zablokovat a chránit se tak před obtěžujícími lidmi, kteří vám mohou hru spíše kazit.

Destiny2_Player_Search

Vyrovnané PVP, namíchané PVE

Asi největší otázku nabízelo propojení platforem v aktivitách, kde soupeří hráči proti sobě. Týká se to PVP aktivit, mezi které patří Crucible, Gambit, Trials of Osiris a Iron Banner. V těchto módech bude vyhledávání hráčů vypadatak tak, že PC hráči budou nadále hrát pouze proti PC hráčům. Konzolisté a hráči na platformě Stadia budou hrát proti sobě. Pokud vytvoříte tým, ve kterém se budou nacházet PC hráči a hráči z konzolí, budete postaveni proti počítačovým hráčům. Toto rozdělení se samozřejmě netýká PVE aktivit, ve kterých bude globální vyhledávání a tak budou moci hrát všichni spolu.

Jednou z posledních otázek je propojení voice chatu mezi platformami. Ten po spuštění crossplaye nebude dostupný. Naštěstí se na nápravě pracuje, a tak crossplay voice chat přijde do hry o něco později. Mezitím bude stále fungovat textový chat, který je nyní dostupný na Steamu a bude přidán pro konzole. Pro konzolisty přibude i podpora USB klávesnice, to ale nastane až v zimě.


Článek pro Gaming Professors napsala Adéla Barešová.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.