LoL náhled

Šampion Akshan bude zakázán na Worlds 2021

2. 8. 2021
Zdroj náhledu: Riot Games

Riot Games potvrdili, že nový šampion Akshan bude zakázán na Worlds 2021.

Akshan, nejnovější šampion ve hře League of Legends, bude pro Worlds 2021 nepřístupný, prozradil dnes evropský vedoucí eportu z Riotu Maximilian Peter Schmidt, na svém Twitteru. Toto rozhodnutí přichází několik dní poté, co Schmidt potvrdil, že zmíněná postava nebude nepřístupná ani pro nadcházející 2021 LEC Summer Split playoffs. Týmy měly také možnost hlasovat, zda bude tento šampion zakázán v playoffs nebo ne, a většina hlasovala proti jeho zařazení.

Důvod těchto rozhodnutí je nejspíše fakt, že tento nový šampion není ještě dobře vyvážený a připravený na kompetitivní zápasy. Riot měl takové staré pravidlo, které zakazovalo nové šampiony v kompetitivním hraní, aby se předešlo situacím, kdy by mohl být šampion v profesionální hře nevyvážený, přestože si nevede moc dobře v soloq.

Akshan je nedávno vydaná postava - do hry přibyla teprve nedávno, a to konkrétně 22. července, díky hernímu eventu Strážci světla. Tento šampion je velice zajímavý svojí hratelností i svým designem. Od svého vydání již prošel dvěma rychlými opravami, jelikož nepřišel některým hráčům dostatečně silný na sólové lince. První jeho oprava přišla hned den po jeho vydání a druhá se objevila na začátku minulého týdne. Akshan nyní patří k top 10 banovaným šampionům v hodnocených zápasech, takže je vnímán hráči spíše jako hrozba.

Zdroj: DOT ESPORTS


Článek pro Gaming Professors napsal Samuel Pernica.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.