DreadOut- úvod

DreadOut Remastered Collection už tento rok 

16. 5. 2024
 

DreadOut Remastered Collection je jistě příjemným překvapením pro všechny fanoušky tohoto hororového titulu i přesto, že nejspíše čekali oznámení o potenciálním pokračování. Digital Happiness a Soft Source Publishing oznámili kolekci s názvem DreadOut Remastered Collection a její vydání specifikovali na konec tohoto roku. Objeví se jak na PS5, tak i na Nintendo Switch. Tato verze přinese zpět původní herní titul DreadOut a jeho samostatné rozšíření DreadOut: Keeper of the Dark

Pro všechny fanoušky je to jistě velmi zajímavé a vzrušující, jelikož hra DreadOut je velmi populární strašidelný titul na asijské hororové scéně, který spatřil světlo světa v roce 2014. Jedná se o hororovou hru plnou nadpřirozena, viděnou z pohledu třetí osoby školačky Lindy. Hra uchvátila hráče především svojí mrazivou atmosférou, ale také jedinečnou hratelností. 

Společně s Lindou se ocitnete uvězněni ve strašidelném městě, které skrývá velmi temné a děsivé tajemství. Pomocí svého chytrého telefonu a zrcadlovky budete bojovat s nejrůznějšími přízračnými zjeveními, asijskými démony a dalšími věcmi. K tomu podobně jako v Resident Evilu budete řešit hádanky, abyste unikli pryč. Inovativní bylo i použití kamery jako zbraně, což silně připomíná jiný asijský titul s názvem Fatal Frame, který je také velmi oblíbený mezi fanoušky hororových her. 

Co se týká rozšíření DreadOut: Keeper of the Dark, to nabídlo hráčům jakousi chybějí kapitolu příběhu. Díky tomu se můžete ještě více ponořit hlouběji do příběhu a tradic. Zároveň vám titul nabídne nové výzvy v podobě soubojů s novými monstry. Hra vás tentokrát zavede do The Mirror Realm, jedná se o portál s osmi strašidelnými oblastmi, které slibují ještě děsivější setkání se spektrálními obyvateli. 

Zdroj: Igdb.com

Ohledně remasteru je vše prozatím ještě zahaleno rouškou tajemství. I tak je vyhlídka na zažití těchto her znovu a s moderním vylepšením rozhodně neuvěřitelně lákavá. Ať už se bude jednat o vylepšenou grafiku, výkon nebo třeba i částečně nový obsah. DreadOut Remastered Collection je tak spolehlivým způsobem, jak přilákat ostřílené veterány i naprosté nováčky. 

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.