Nintendo Switch OLED - bílá varianta

Představení nástupce Nintendo Switch potvrzeno

15. 5. 2024
Zdroj náhledu: Nintendo

Po dlouhých devíti letech od oznámení první verze konzole Nintendo Switch se brzy konečně dočkáme představení jejího nástupce. S touto informací přišel před pár dny přímo prezident společnosti Nintendo Shuntaro Furukawa.

Furukawa ve své zprávě na platformě X oznámil, že představení nové konzole, která má být přímým nástupcem Switche, proběhne v tomto fiskálním roce. Fiskální rok společnosti Nintendo končí 31. března 2025, což je tedy nejzazší termín, kdy bychom se měli dozvědět vše o nové konzoli. Ze zprávy jsme se dále dozvěděli, že na červen tohoto roku se tradičně chystá akce Nintendo Direct, na které však nemáme čekat žádnou zmínku o novém hardware. Celá akce se bude točit kolem nových her plánovaných pro současnou verzi Nintendo Switch na druhou polovinu roku 2024.

Nástupce konzole Switch se mezi hráči očekává již delší dobu. Poslední měsíce se pravidelně objevují spekulace o vydání nové konzole, jejím výkonu nebo názvu. A není divu, protože současná verze prošla za dobu své existence jen drobnými změnami hardware v čele s OLED displejem, které však neměly vliv na výkon. Ten je se současnou konkurencí prakticky nesrovnatelný a rozhodně si zaslouží oživení. Furukawa svou zprávou jasně řekl, kdy nejpozději se dočkáme oficiálních informací a ukončíme vlny spekulací. Nezbývá nám tedy nic jiného než se těšit, s čím Nintendo přijde, a doufat, že kromě vyššího výkonu se dočkáme i kvalitního technického zpracování či nějaké extra funkce navíc, kterou se Nintendo opět odliší od své konkurence.


Článek pro Gaming Professors napsal Matěj Kupský.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.