Fatal Frame Mask of the Lunar Eclipse – jdeme na to!

Datum vydání Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse konečně oznámeno

1. 11. 2022
Zdroj náhledu: Koei Tecmo Games

Tolik očekávaný titul Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse se konečně dostane také mimo Japonsko. Studio Koei Tecmo Games na nejstrašidelnější den v roce zveřejnilo datum vydání remasteru společně s novým trailerem. Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse původně vyšla v Japonsku už v roce 2008 pro Wii a hodnocení mluvila jasně… temně znepokojivá atmosféra byla přesně tím pravým ořechovým, co fanoušky psychologických hororů tolik táhlo. Mělo to ovšem háček, pro západní trh titul nebyl stavěn. To je již minulostí. Série Fatal Frame se postupně uchyluje k remasterům svých starých klasik a díky tomu si tyto mrazivé horory mohou zahrát hráči po celém světě, na různých platformách, a ještě k tomu s lepším vizuálem a modernější hratelností, jako tomu bylo například minulý rok s vydáním pátého dílu Fatal Frame: Maiden of Black Water.

Série je známá především tím, že do rukou dostanete pouze baterku a ne tak ledajakou kameru s názvem Camera Obscura, která vám slouží primárně k obraně proti neklidným a děsivým duchům. Příběh sleduje mladou dívku Ruku Minazuki, která ještě s několika dalšími dívkami byla držena na ostrově Rougetsu, ale nevzpomíná si proč. Po letech se společně s Misaki a Madokou vracejí na místo činu, aby odhalily pravdu.

Titul vychází 9. března 2023 pro PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch a Xbox Series X/S.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.