Duke Nukem 3D – logo

Duke Nukem: chystá se návrat krále?

27. 1. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Duke Nukem je titul, který si podle mě budou pamatovat hlavně starší hráči, vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z kultovních her 90. let. Vysoký blonďák v přiléhavém červeném tílku, ze kterého se rýsovalo vyrýsované tělo, za něž by se nemusel stydět ani Arnold Schwarzenegger.

Čeká nás návrat?

I když byl Duke Nukem: Forever fanoušky přijat špatně a v podstatě se jedná o díl, který sérii zabil, stále existují fanoušci, jejichž přáním je, aby se tento chlapík na steroidech vrátil, a možná se jim přání splní. Jde jen o to, že se nejedná ani tak o novou hru, jako spíše o filmovou nebo seriálovou adaptaci. Loni se objevily zmínky o připravovaném filmu, který by mělo produkovat studio Legendary Pictures a na jehož výrobě se údajně podílejí Josh Heald, Jon Hurwitz a Hayden Schlossberg z produkčního týmu Cobra Kai. Tyto zmínky o filmovém Dukovi však byly pravděpodobně poslední. Mnoho fanoušků si dokonce přálo, aby Duka ve filmu hrál John Cena, nejslavnější wrestler současnosti.

Poslední tisková zpráva ze 4. ledna letošního roku od studia Gearbox Software ovšem zahrnovala informaci, která se týkala připravovaného filmu, respektive se uvádí: „Společnost Gearbox Studios vznikla v roce 2022 a vytváří špičkové transmediální příležitosti, včetně připravovaných filmů a seriálů podle her Borderlands, Duke Nukem a Brothers in Arms.“

Zdroj: gearboxsoftware.com

Dalo by se tedy usuzovat, že společnost vydala oficiální prohlášení, podle něhož skutečně pracuje na filmovém nebo seriálovém projektu, ve kterém by se mohl vrátit urostlý blonďák. Samozřejmě je třeba mít na paměti, že ačkoliv tato informace pochází přímo od Gearboxu, neexistuje žádná jiná dokumentace, která by ji potvrzovala. Proto je asi nejlepší brát tuto zprávu s rezervou, protože osobně si nemyslím, že by se Duke Nukem do dnešní doby hodil.

Hail to the King, baby

Duke Nukem, jak jsem již zmínil, je hra z 90. let od studia 3D Realms. Jednalo se o střílečku z pohledu první osoby, ve které jste se ujali role naprostého egoisty. Vlastně, když se na to podívám, Duke Nukem je ztělesněním všeho, co se dnes považuje za špatné, protože byl povrchní, násilnický, ješitný, šovinistický a pravděpodobně i trochu rasistický. Jenomže to tenkrát nikoho netrápilo, a proto bylo možné hrát tyto ikonické postavy, aniž by nás někdo odsuzoval.

Mladší hráči o tomto blonďákovi možná slyšeli díky jeho poslednímu titulu, ze kterého si všichni dělají legraci, Duke Nukem Forever In Development – respektive jeho název zní Duke Nukem Forever, ale ten byl ve vývoji dlouhých čtrnáct let, a proto si z něj utahují. Ostatně celá jeho historie je poněkud směšná, protože původní vývojáři už v roce 1997 oznámili, že se pracuje na pokračování Duke Nukem 3D. O pouhé tři roky později dostala práva společnost Take-Two Interactive a v roce 2001 vyšel první trailer.

Problém byl ale v tom, že o pět let později byl Duke Nukem kompletně restartován a v roce 2008 se objevily první záběry toho, jak by hra mohla vypadat. Jenže hádejte co, v roce 2009 společnost 3D Realms vývoj zastavila. Naštěstí se do hry vložil designér David Riegel ze společnosti Triptych Games a ještě téhož roku začal se svým týmem pracovat na nové verzi projektu. V roce 2010 Triptych Games předal vývoj společnosti Gearbox Software, která o rok později vydala hru Duke Nukem: Forever.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.