Forza Motorsport – detail

Nová Forza Motorsport posouvá hranice fotorealičnosti

26. 1. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Loni v létě oznámily společnosti Turn 10 Studios a Xbox nový díl uznávané série Forza Motorsport, který byl od základu vytvořen pro Xbox Series X/S, a během dnešního Xbox Developer Direct jsme se dozvěděli více informací o dalším dílu závodní série nazvaném jednoduše Forza Motorsport. Turn 10 Studios tento díl označuje za „generační skok vpřed pro sérii Forza Motorsport“. Poprvé v historii série bude mít nový díl plně dynamicky se měnící denní dobu a počasí, které budou ovlivňovat ovládání vozů společně s teplotou trati a povrchovými podmínkami. To v kombinaci s texturou jízdního povrchu zajistí, že každé závodní kolo bude odlišné.

Tyto závody se budou odehrávat ve 20 prostředích s mnoha různými tratěmi, které budou k dispozici při vydání. Fanoušci se mohou těšit na své oblíbené tratě z minulých dílů a také na pět zcela nových lokací. Hvězdami budou samozřejmě vždycky auta a Forza Motorsport i v tomto ohledu přináší spoustu novinek. Při uvedení na trh hra bude obsahovat více než 500 skutečných vozů. Každý z těchto vozů je možné upravovat pomocí více než 800 unikátních vylepšení a modifikací. Každé vozidlo se vyznačuje úrovní detailů, které si téměř žádný hráč kompletně nevšimne – od kontextově rozpoznatelného poškození a nánosu nečistot, které jsou pro každé vozidlo jedinečné, až po to, jaký druh laku je právě použit. Pokročilé fyzikální mechaniky také zlepšují realističnost toho, jak vozidla zrychlují, brzdí a zatáčejí.

Hráči se mohou těšit, že po příchodu Forza Motorsport na Xbox řady X/S a PC někdy v letošním roce vklouznou do sedadla řidiče a vyrazí na tratě prostřednictvím zcela nového online závodního režimu a režimu kariéry pro jednoho hráče.

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.