Mutalk – zvukotěsný Bluetooth mikrofon

Mutalk aneb zvukotěsný mikrofon pro hráče

26. 1. 2023
Zdroj náhledu: en.shiftall.net

Také už jste zažili vypjaté chvíle ve videohrách natolik, že jste neovládli své emoce a z plna hrdla vykřikli tak moc nahlas, až vás sousedi či osazenstvo druhé místnosti přišli konfrontovat? Pokud u videoher chcete nahlas projevovat emoce a nebaví vás neustále se hlídat a tišit hlas, je tu pro vás řešení. Japonská technologická společnost Shiftall ještě letos na americký trh přinese zvukotěsný Bluetooth mikrofon Mutalk pro hráče speciálně navržený tak, aby zabránil byť jen sebemenšímu úniku hluku. Mutalk se na rozdíl od jiných mikrofonů zaměřuje především na to, aby zcela potlačil vnější zvukové vjemy, které by mohly ostatní rušit.

Mutalk svým vzhledem nápadně připomíná náhlavní soupravy některých VR brýlí. Díky sadě popruhů si mikrofon připevníte kolem uší přímo na ústa. Celá konstrukce sice může vypadat jako dost nevkusný roubík, ale dle společnosti Shiftall má jejich mikrofon snížit hlasitý zvuk až o 30 dB, přičemž průměrný hlasový projev má asi 20 dB. Mutalk by měl na jedno nabití vydržet přibližně osm hodin, disponovat bude USB-C pro nabíjení a 3,5mm konektorem pro připojení sluchátek. Lze ho tedy využít nejen ke hraní, ale například i k telefonování doma či na veřejnosti. Celá souprava má vážit pouze 6,4 unce (cca dvě stě gramů) a pohodlí zajistí dvě výplně, z nichž jedna podpírá obličej a druhá absorbuje vlhkost. Tyto polštářky půjde vyjmout, vyčistit či vyměnit. Mezi hráči začaly ihned kolovat posměšné komentáře, ale není se čemu divit. Do budoucna se jistě můžeme těšit na další netradiční „vynálezy“. Přece jen společnost Dyson představila sluchátka se zabudovanou čističkou vzduchu a na světě jsou už dokonce VR brýle, které dokážou člověka skutečně usmrtit, jakmile zemře ve videohře. Holt, jak se říká, pokrok nezastavíš. Více naleznete zde.

Zdroj: en.shiftall.net

Tagy:

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.