Magic The Gathering Arena – úvodka

Dva vývojáři deskové hry Castle Assault obviněni z (údajné) krádeže TCG karet

17. 8. 2023
 

Ve světě se dějí zvláštní věci. Thomas J. Dunbar a Andrew Pearson Giaume, dva designéři deskových her, byli nedávno jmenováni jako podezřelí z krádeže karet TCG v hodnotě 300 000 dolarů (necelých 6 600 000 CZK) na Gen Conu 2023 v Indianě. Policie zveřejnila záběry z bezpečnostních kamer a vyzvala veřejnost k pomoci při identifikaci.

Dunbar a Giaume byli na Gen Conu pravděpodobně proto, aby uvedli na trh svou originální deskovou hru Castle Assault, která byla v roce 2015 úspěšně financována prostřednictvím kampaně na Kickstarteru. Bezpečnostní kamery na Gen Conu zachytily muže, o němž se předpokládá, že je to Dunbar, jeden z podezřelých z krádeže karet TCG. Osoba byla oblečena do tmavého trička s emblémem Castle Assault a obrázkem klíče na zádech. Záznam byl pořízen dva dny před loupeží, z čehož vyplývá, že Dunbar a Giaume se na Gen Conu chystali prodávat svůj Castle Assault, což se však zatím nepotvrdilo.

Castle Assault je strategická desková hra pro dva hráče, ve které se účastníci pokoušejí obsadit hrad svého soupeře. Každý hráč má svou vlastní armádu a musí se pomocí různých taktik a metod pokusit zbořit protivníkův hrad. Titul obsahuje různé typy jednotek, unikátní schopnosti a herní prvky, díky nimž má být zábavný a znovuhratelný. Jedná se o jedinečnou kombinaci RPG, tower defense a strategických prvků.Je třeba poznamenat, že Dunbar a Giaume byli pouze obviněni pro podezření z krádeže karet TCG a zatím nebyli odsouzeni. Tato událost však může mít vážný vliv na jejich pověst a prodej projektu Castle Assault.

Je důležité si uvědomit, že krádež je závažný trestný čin, který nikdo nebude tolerovat. V každém případě je třeba dodržovat zákony a etické principy v herním průmyslu. Podobné události mohou poškodit celý průmysl a snížit důvěru hráčů v tvůrce her a komunitu obecně. Doufejme, že se tato situace brzy vyřeší a že se budeme moci opět soustředit na to nejdůležitější.Pro ty, co netuší, oč jde, TCG je zkratka pro Trading Card Game, což je druh karetní hry, při níž hráči využívají svou sbírku karet k vytvoření vlastního balíčku a poté soutěží s ostatními hráči. Mezi nejoblíbenější sbírky patří Magic: The Gathering, Yu-Gi-Oh! a Pokémon. Tyto společenské hry mají širokou hráčskou základnu a pořádají se v nich turnaje v celosvětovém měřítku.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.