Elden Ring - hrad

Elden Ring prodal za půl roku necelých 17 milionů kopií

19. 8. 2022
 

Jedná se o nejvyšší číslo za uvedenou dobu v historii vývojářského studia FromSoftware. I přes tento relativně velký úspěch očekává vydavatel Bandai Namco pokles svých celkových zisků.

Elden Ring - hrad

Vydavatelský gigant Bandai Namco oznámil, že nejnovější počin Elden Ring od studia FromSoftware prodal za přibližně půl roku od vydání 16,6 milionů kopií, což je nejvíc v historii studia za uvedenou dobu. Většinový podíl na úspěchu však nese především první měsíc od vydání, kdy se Elden Ringu podařilo prodat přibližně 12 milionů kopií. Od té doby prodeje klesají, avšak stále se dostaneme na milionovou hodnotu v rámci měsíce. Někteří hráči navíc předpovídají, že by se Elden Ring mohl již brzy dostat na metu 20 milionů prodaných kopií.

Jen dodáme, že předchozí hra Sekiro: Shadows Die Twice prodala za rok pouze 5 milionů kopií, což je rozhodně velmi slabý odvar. Celá série Dark Souls má pak na svém kontě 27 milionů prodaných kopií. I přes tento úspěch očekává vydavatelský gigant Bandai Namco pokles svých zisků, za což pravděpodobně může nedostatečný počet velkých rozsáhlých her, které by oslovily širší publikum.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.