Elden Ring prodal za půl roku necelých 17 milionů kopií

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Jedná se o nejvyšší číslo za uvedenou dobu v historii vývojářského studia FromSoftware. I přes tento relativně velký úspěch očekává vydavatel Bandai Namco pokles svých celkových zisků.

Elden Ring - hrad
Vydavatelský gigant Bandai Namco oznámil, že nejnovější počin Elden Ring od studia FromSoftware prodal za přibližně půl roku od vydání 16,6 milionů kopií, což je nejvíc v historii studia za uvedenou dobu. Většinový podíl na úspěchu však nese především první měsíc od vydání, kdy se Elden Ringu podařilo prodat přibližně 12 milionů kopií. Od té doby prodeje klesají, avšak stále se dostaneme na milionovou hodnotu v rámci měsíce. Někteří hráči navíc předpovídají, že by se Elden Ring mohl již brzy dostat na metu 20 milionů prodaných kopií.

Jen dodáme, že předchozí hra Sekiro: Shadows Die Twice prodala za rok pouze 5 milionů kopií, což je rozhodně velmi slabý odvar. Celá série Dark Souls má pak na svém kontě 27 milionů prodaných kopií. I přes tento úspěch očekává vydavatelský gigant Bandai Namco pokles svých zisků, za což pravděpodobně může nedostatečný počet velkých rozsáhlých her, které by oslovily širší publikum.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn